Nowoczesne pergole tarasowe z drewna i szkło na dach tarasu

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie tarasów pergola

Nowoczesne pergole tarasowe są niezastąpione w tworzeniu funkcjonalnego ogrodu, w którym odpoczynek nabiera zupełnie innego wymiaru. Stosowana przez nas technologia produkcji oraz szereg rozwiązań dają nieograniczone możliwości dopasowania do potrzeb i oczekiwań właścicieli zadaszenia tarasów. Pergola do ogrodu może być klasyczna lub nowoczesna, przeznaczona do całorocznego lub sezonowego użytkowania.

W tym wypadku właściciele postawili na pełną funkcjonalność zadaszenia tarasów. Pergola z tarasem w pełni zabudowana pozwala im cieszyć się relaksem w ogrodzie właściwie przez cały rok.

Zadaszenia tarasów pergola drewniana – nowoczesność z nutką klasyki

Szkielet tej eleganckiej, eklektycznej zabudowy powstał z drewna w intensywnym odcieniu orzecha. Barwa jest wyrazista i ciepła. Klasyczny charakter, jakie mają takie zadaszenia tarasów pergola ogrodowa, przełamuje współczesną aranżację ogrodu i budynku o geometrycznym kształcie. Sprawia, że miejsce relaksu staje się bardziej przytulne.

Istotnym elementem konstrukcji są dwa przesuwne panele umieszczone od frontu tego zadaszania tarasów. Pergola nowoczesna zyskuje dzięki nim większą ochronę. Panele można przesuwać, dopasowując ich lokalizację do położenia słońca. Wprowadzają do wnętrza półcień i zwiększają komfort odpoczynku. Takie zadaszenia tarasów pergola drewniana zapewniają też większe poczucie prywatności, chroniąc częściowo przed wzrokiem sąsiadów. W tym projekcie są też elementem dekoracyjnym.

Zadaszenia tarasów – pergola nowoczesna ze szkłem w roli głównej

Nowoczesne pergole tarasowe łączą w sobie funkcjonalność z estetyką. Klasyczny, drewniany szkielet zestawiliśmy z przezroczystym szkłem hartowanym, które wypełnia wszystkie boki zadaszenia tarasów. Pergola ogrodowa zyskała lekkiej, nowoczesnej formy.

Ruchome elementy mają też swoje zalety praktyczne. Stanowią ochronę przed deszczem i wiatrem, zwiększając komfort we wnętrzu takiego zadaszenia tarasów. Pergola ze szkłem przesuwnym tworzy miejsce relaksu także podczas bardziej pochmurnych dni.

Całkowite zamknięcie wnętrza chroni przed chłodem, a zabudowa należy do form całorocznego zadaszenie tarasów. Pergola ze szkłem jest wykorzystywana także późną jesienią i wczesną wiosną. W zimie, przy większych przymrozkach, wnętrze można ogrzać przenośnym piecykiem elektrycznymi lub gazowym.

Na dachu tarasu położyliśmy mleczne szkło hartowane. Wpuszcza ono światło, a jednocześnie pochłania część promieni słonecznych, zapobiegając nagrzewaniu się wnętrza podczas upałów. Jest to praktyczne i uniwersalne rozwiązanie, często wykorzystywane jako wykończenie zadaszenia tarasów. Pergola nowoczesna jest dzięki niemu wizualnie lżejsza. To istotne dla zachowania proporcji i estetyki. Przestronne, nowoczesne pergole tarasowe ze szkłem na dachu tarasu nie przytłaczają niewielkiej posesji.

W ten oto sposób powstała wygodna, komfortowa i elegancka przestrzeń do odpoczynku o każdej porze dnia i nocy bez względu na aurę pogodową i temperaturę za oknem. Nic dziwnego, że właściciele wykorzystali ją do stworzenia relaksacyjnego miejsca dla siebie i swoich przyjaciół, dopasowując do tych funkcji wyposażenie zadaszenia tarasów pergola. Aranżacja wnętrza jest przytulna i nowoczesna. Nawiązuje do elementów luksusowego spa. Drewniane stelaże uzupełnione zostały tapicerowanymi, miękkimi poduszkami, które zachęcają do odpoczynku. Stolik kawowy pasuje do całości.

Tak zaprojektowane wnętrze kusi i nęci. Jest enklawą spokoju, do której swoje pierwsze kroki właściciele kierują po ciężkim dniu. Tu odpoczywają i tu nabierają sił. To jest właśnie magia nowoczesnych pergoli tarasowych.