Zadaszenie narożne

Pergola zabudowa tarasu

Maksymalny minimalizm – to zestawienie skrajnych słów najlepiej oddaje charakter, jaki ma ta ekskluzywna pergola ogrodowa narożna. Jej design podkreśla nowoczesną kubaturę domu oraz elegancką prostotę ogrodu.

Zabudowa jest nie tylko elementem o dużych walorach estetycznych. To też przestrzeń do odpoczynku przez większą część roku, a na tym właśnie zależało właścicielom posesji.

Pergola ogrodowa zadaszona powstała z drewnianych belek, którym szarą barwę nadał laminat marki Tikkurila. Doskonałe parametry gwarantują długą żywotność konstrukcji. Dzięki nim zabiegi konserwacyjne mogą być przeprowadzane rzadziej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej drewnianej zabudowy.

pergola zabudowa tarasu antracyt
pergola zabudowa tarasu narożna szara

Szara barwa laminatu jest wyrazem nowoczesności. Pergola ogrodowa antracyt jest wizualnie lekka. Barwa kojarzy się z minimalizmem, oszczędnością, modnymi trendami i stylem loftowym. 

Dlatego jest idealna do nowoczesnej zabudowy.

Szarość jest w tym projekcie motywem przewodnim. Kolejny jej odcień wykorzystaliśmy na bokach. Ściany zabudowy uzupełnione zostały ruchomymi panelami ze szkła hartowanego w przydymionym, grafitowym kolorze. Dzięki temu pergola zabudowa tarasu narożnego stała się nie tylko designerską przestrzenią, ale też wygodnym i komfortowym miejscem do odpoczynku. Ciemne szkło działa jak okulary przeciwsłoneczne. Chroni przed promieniami i nagrzaniem wnętrza. Wprowadza do niego delikatny półcień. Ta funkcjonalność była istotnym elementem projektu ze względu na lokalizację, jaką ma pergola. Zabudowa tarasu narożna szara wyeksponowana jest głównie na stronę zachodnią. Wcześniej uniemożliwiało to odpoczynek w upalne popołudnia, gdy właściciele najbardziej go potrzebowali.

pergola zabudowa tarasu narożnego
pergola zabudowa tarasu

Pergola, zabudowa tarasu z nowoczesnym designem

Przesuwne elementy umieściliśmy na prowadnicach. Można je bezproblemowo rozsunąć, otwierając przestrzeń na zewnątrz. Zamknięte chronią nie tylko przed słońcem, ale też przed deszczem, wiatrem i chłodem. Dzięki temu pergola zabudowa tarasu w ogrodzie może być wykorzystywana niemal przez cały rok. Przy większych przymrozkach wnętrze można ogrzać przenośnym piecykiem gazowym lub elektrycznym.

Dwa panele narożne wykonane z mlecznego szkła hartowanego są ciekawym, dekoracyjnym elementem. Pergola zabudowa tarasu narożna stała się dzięki nim charakterystyczna i unikatowa.

Taki sam materiał wykorzystaliśmy na pokrycie dachu, co zwiększa nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność, jaką ma ta pergola zabudowa tarasu. Antracyt – ciemny i surowy – zyskuje dzięki niej wizualnej lekkości.

Mleczne szkło na dachu jest także praktyczne. Chroni przed promieniami słonecznymi w południe, dzięki czemu odpoczynek w ogrodzie jest możliwy o każdej porze dnia.

zabudowa z oświetleniem
pergola wnętrze

Pergola na taras – wygodna i wielofunkcyjna

Wygodna i wielofunkcyjna – taka jest właśnie ta pergola zabudowa tarasu. Wnętrze jest przestronne, a właściciele zyskali miejsce zarówno na eleganckie meble wypoczynkowe, jak i na stół, który pomieści rodzinę i przyjaciół.

Aby dostosować zabudowę do wieczornych i nocnych uroczystości, zastosowaliśmy lampy led. Subtelne rozwiązania delikatnie rozjaśniają przestrzeń, a także pozwalają stworzyć pożądaną atmosferę – raz uroczystą, innym razem wesołą lub romantyczną.

Pergola zabudowa tarasu z oświetleniem stała się nie tylko przedłużeniem strefy wypoczynkowej domu. Zyskała miano drugiego salonu, w którym właściciele odnaleźli swoją oazę popołudniowego relaksu, weekendowego spotkania z przyjaciółmi i delektowania się widokami, jakie maluje natura – inna o każdej porze roku.

Zamiast szkła w ścianach możemy zainstalować żaluzje, to rozwiązanie dla osób ceniących prywatność. Projekt Taras z pergolą, obrazuje to idealnie.

pergola zabudowa tarasu w ogrodzie