Najlepsze rozwiązanie, szyba na zadaszenie tarasu

Zadaszenia tarasowe

Szyba na zadaszenie tarasu

Jak zadaszyć taras przy domu?

Sposobów na to jest mnóstwo. Może być klasycznie, nowocześnie, w pełnej zabudowie lub tylko częściowej. Może być w formie nawiązującej do dawnych przestronnych, drewnianych tarasów lub też w wersji absolutnie ascetycznej. Właśnie to drugie rozwiązanie wybrali właściciele tej nieruchomości, których urzekł minimalistyczny i nowoczesny design przedstawionego przez nas projektu.

szyba na zadaszeniu tarasu
taras drewniane zadaszenie

Konstrukcja tego zadaszenia tarasu z drewna charakteryzuje się prostotą i lekkością. W tym tkwi największy jej urok. Pięknie komponuje się z niewielkim ogrodem, nie przytłaczając go swoimi rozmiarami. Szkielet wykonany został z drewna i pokryty laminatem w kolorze RAL 7016. Antracytowa barwa nadaje mu na wskroś współczesnego charakteru. Dopasowana jest do stolarki okiennej.

nowoczesne tarasy zadaszone
zadaszenie tarasu z drewna

Nowoczesne tarasy zadaszone lubią przestrzeń, dlatego ten projekt zakładał całkowite otwarcie konstrukcji na ogród. Ściany nie zostały więc zabudowane, co pozwala cieszyć się urokami otaczającej zieleni.

Ważnym elementem jest też szyba na zadaszenie tarasu. Mleczne fragmenty pokrywają część dachu, tworząc nowoczesną pergolę. Ma to wartość dekoracyjną oraz praktyczną. W przypadku lekkiej, wiosennej mżawki właściciele mogą cieszyć się specyficznym zapachem, przesuwając się pod zadaszoną część.

jak zadaszyć taras przy domu

Takie minimalistyczne rozwiązania doskonale uzupełniają tarasy drewniane. Zadaszenie jest ciekawym akcentem, które stanowi swoistą kropkę nad “i” w projekcie budynku i aranżacji ogrodu.