Zadaszenie tarasu

Szyba na zadaszenie tarasu

Jak zadaszyć taras przy domu?

Sposobów na to jest mnóstwo. Może być klasycznie, nowocześnie, w pełnej zabudowie lub tylko częściowej. Może być w formie nawiązującej do dawnych przestronnych, drewnianych tarasów lub też w wersji absolutnie ascetycznej. Właśnie to drugie rozwiązanie wybrali właściciele tej nieruchomości, których urzekł minimalistyczny i nowoczesny design przedstawionego przez nas projektu.

szyba na zadaszeniu tarasu
taras drewniane zadaszenie

Konstrukcja tego zadaszenia tarasu z drewna charakteryzuje się prostotą i lekkością. W tym tkwi największy jej urok. Pięknie komponuje się z niewielkim ogrodem, nie przytłaczając go swoimi rozmiarami. Szkielet wykonany z drewna i pokryty laminatem w kolorze RAL 7016. Antracytowa barwa nadaje mu na wskroś współczesnego charakteru. Dopasowana jest do stolarki okiennej. Wkomponowana w otoczenie.

nowoczesne tarasy zadaszone
zadaszenie tarasu z drewnianych belek

Szyba na zadaszenie – taras z przeciwsłonecznym dachem 

Nowoczesne tarasy zadaszone lubią przestrzeń, dlatego ten projekt zakładał całkowite otwarcie konstrukcji na ogród. Ściany nie zostały więc zabudowane, co pozwala cieszyć się urokami otaczającej zieleni. Brak ścian w tym przypadku spełnia również dodatkową rolę. Zaplanowany tak aby nie zmniejszać obiegu powietrza wewnątrz altany. Dlatego w gorące letnie dni na tarasie nie panuje zaduch. 

Ważnym elementem jest też szyba na zadaszenie tarasu. Mleczne fragmenty pokrywają część dachu, tworząc nowoczesną pergolę. Szyba na taras ma wartość dekoracyjną oraz praktyczną. W przypadku lekkiej, wiosennej mżawki właściciele mogą cieszyć się specyficznym zapachem, przesuwając się pod zadaszoną część.

jak zadaszyć taras przy domu

Zadaszenie z szybą na dachu – funkcjonalność  w minimalistycznej formie

Takie minimalistyczne rozwiązania doskonale uzupełniają tarasy drewniane. Zadaszenie jest ciekawym akcentem, które stanowi swoistą kropkę nad “i” w projekcie budynku i aranżacji ogrodu.

Szkło bezpieczne hartowane zastosowane na tym zadaszeniu tarasu ma satynowy odcień. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż stosowane na rynku zadaszenia z poliwęglanu litego lub komorowego. Przede wszystkim ze względu na wytrzymałość szkła względem tworzyw sztucznych. Szkło hartowane odporne na zmiany temperatur oraz uderzenia. Taki sam rodzaj szkła zastosowany jest w konstrukcji Zadaszenie na tarasie drewnianym i spełnia swoją rolę doskonale. A szarą konstrukcję można przełamać innym kolorem np Dwukolorowa altana ogrodowa, jest tego przykładem.