Szyba na zadaszenie tarasu wykonanego z drewna.

Zadaszenie tarasu

Szyba na zadaszenie tarasu

Jak zadaszyć taras przy domu?

Sposobów na to jest mnóstwo. Może być klasycznie, nowocześnie, w pełnej zabudowie lub tylko częściowej. Może być w formie nawiązującej do dawnych przestronnych, drewnianych tarasów lub też w wersji absolutnie ascetycznej. Właśnie to drugie rozwiązanie wybrali właściciele tej nieruchomości, których urzekł minimalistyczny i nowoczesny design przedstawionego przez nas projektu.

szyba na zadaszeniu tarasu
taras drewniane zadaszenie

Konstrukcja tego zadaszenia tarasu z drewna charakteryzuje się prostotą i lekkością. W tym tkwi największy jej urok. Pięknie komponuje się z niewielkim ogrodem, nie przytłaczając go swoimi rozmiarami. Szkielet wykonany z drewna i pokryty laminatem w kolorze RAL 7016. Antracytowa barwa nadaje mu na wskroś współczesnego charakteru. Dopasowana jest do stolarki okiennej. Wkomponowana w otoczenie.

nowoczesne tarasy zadaszone
zadaszenie tarasu z drewnianych belek

Szyba na zadaszenie – taras z przeciwsłonecznym dachem 

Nowoczesne tarasy zadaszone lubią przestrzeń, dlatego ten projekt zakładał całkowite otwarcie konstrukcji na ogród. Ściany nie zostały więc zabudowane, co pozwala cieszyć się urokami otaczającej zieleni. Brak ścian w tym przypadku spełnia również dodatkową rolę. Zaplanowany tak aby nie zmniejszać obiegu powietrza wewnątrz altany. Dlatego w gorące letnie dni na tarasie nie panuje zaduch. 

Ważnym elementem jest też szyba na zadaszenie tarasu. Mleczne fragmenty pokrywają część dachu, tworząc nowoczesną pergolę. Ma to wartość dekoracyjną oraz praktyczną. W przypadku lekkiej, wiosennej mżawki właściciele mogą cieszyć się specyficznym zapachem, przesuwając się pod zadaszoną część.

jak zadaszyć taras przy domu

Zadaszenie z szybą na dachu – funkcjonalność  w minimalistycznej formie

Takie minimalistyczne rozwiązania doskonale uzupełniają tarasy drewniane. Zadaszenie jest ciekawym akcentem, które stanowi swoistą kropkę nad “i” w projekcie budynku i aranżacji ogrodu.

Szkło bezpieczne hartowane zastosowane na tym zadaszeniu tarasu ma satynowy odcień. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż stosowane na rynku zadaszenia z poliwęglanu litego lub komorowego. Przede wszystkim ze względu na wytrzymałość szkła względem tworzyw sztucznych. Szkło hartowane odporne na zmiany temperatur oraz uderzenia. Taki sam rodzaj szkła zastosowany jest w konstrukcji Zadaszenie na tarasie drewnianym i spełnia swoją rolę doskonale. A szarą konstrukcję można przełamać innym kolorem np Dwukolorowa altana ogrodowa, jest tego przykładem.