Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu z żaluzjami

To szklane zadaszenie tarasu podyktowane było względami praktycznymi oraz niespodziewaną potrzebą odnalezienie prywatności we własnym ogrodzie. Działkę z dwóch stron otoczyły bowiem nowe budynki wielorodzinne. Ich bliska lokalizacja znacznie obniżyła komfort korzystania z odpoczynku na zewnątrz. Ostatecznie jednak udało nam się stworzyć nie tylko przyjemną, odosobnioną oazę spokoju, ale także częściowe zadaszenie tarasu o ogromnych walorach estetycznych, które stanowi idealną kropkę nad “i” w aranżacji działki i domu.

Nowa wizja znanych rozwiązań

Szkielet konstrukcji wykonany został z drewna. Laminat w kolorze hebanowym doskonale pasuje do elementów wykończenia domu takich jak dachówka i balustrady balkonów. Komponuje się również z szarą kostką brukową, która jest podłogą tego zadaszenia tarasu 5×4. Jednak najważniejszym elementem konstrukcji są panele drewniane oraz żaluzje. Pierwsze z nich znajdują się na ścianie bocznej wyeksponowanej na bloki. Dają odpowiednią izolację od sąsiadującej posesji i właścicieli mieszkań. Jednocześnie zapewniają cyrkulację powietrza. Dodatkową funkcją jest także delikatny półcień. Jest on istotny, gdyż ta część ogrodu wyeksponowana jest na stronę zachodnią.  Drewniana zabudowa chroni przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza tego szklanego zadaszenia tarasu.

W przedniej części zamontowaliśmy trzy panele z podnoszonymi żaluzjami. To rozwiązanie, które znamy z ostatnich dekad ubiegłego wieku i które ostatnio uległo znacznemu ulepszeniu. Dopracowany system umożliwia płynne podnoszenie i opuszczanie żaluzji oraz ich otwieranie lub zamykanie. Dzięki temu to zadaszenie tarasu z żaluzjami zapewnia właścicielom maksimum prywatności. Pozwala też dopasować ułożenie elementów w zależności od ekspozycji słońca. Trzy części są bowiem niezależne, co daje większe możliwości. Barwa zarówno stałych, jak i ruchomych elementów jest ciepła. Czerwono-brązowy odcień orzecha pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej. Przełamuje także nowoczesny i minimalistyczny charakter hebanowego szkieletu. Dodatkowym, istotnym elementem konstrukcji jest pokrycie zadaszenia tarasu.

Zadaszenie dużego tarasu – funkcjonalność i lekkość w jednym

Szklane zadaszenia tarasów są najczęściej wybieraną opcją przez naszych klientów. Co więcej, są najbardziej przez nas rekomendowane. Dostępność i różnorodność szkła hartowanego pozwala na dobór jego właściwości do wymogów stawianych przez nieruchomość i do potrzeb jej właścicieli. To także opcja, która najlepiej sprawdza się jako zadaszenie dużego tarasu. Taki dach jest wizualnie lekki. Nadaje konstrukcji designerskiego szyku. Nie przytłacza wnętrza i wpuszcza do niego światło. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać materiał. W tym wypadku poza walorami estetycznymi i wizualnymi musieliśmy wziąć pod uwagę takżę funkcjonalność. Dlatego postawiliśmy na zadaszenie tarasu ze szkła mlecznego. Najważniejszą jego funkcją jest zapewnienie prywatności poprzez zasłonięcie przestrzeni od góry. Dodatkowo chroni przed nagrzaniem przestrzeni w upalne dni.

Zamiast żaluzji można zastosować panele drewniane w wersji ażurowej np. Zadaszenie z drewna na taras

Wszystkie te elementy współgrają ze sobą, tworząc częściowe zadaszenie tarasu, dzięki któremu właściciele odzyskali swoją własną, prywatną oazę spokoju.