Nowoczesna Altana

Altana ośmiokątna

Nowoczesna wersja altany – oto jeden z ciekawszych projektów, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Przy realizacji wyzwań było co najmniej kilka.

Ta ośmiokątna altana z miejscem na ognisko jest jednym z bardziej nietypowych projektów, jakie mieliśmy szansę i przyjemność realizować.  Przez to. że wykorzystuje tradycyjne i nowoczesne elementy, tworzy praktyczną zabudowę, która pozwala w komfortowych warunkach cieszyć się ciepłem ogniska.

Pierwszym elementem, który przykuwa wzrok, jest kształt podstawy, na której opiera się pawilon. Altana ogrodowa zbudowana na planie ośmiokąta, dlatego wyróżnia się na tle klasycznych, kwadratowych i prostokątnych projektów.

Altana ośmiokątna – materiały

Dominuje w niej drewno. Szkielet tworzą belki w kolorze orzecha, a podłoga wykonana jest z naturalnych desek w tym samym odcieniu. Ułożone w formie trapezów zbiegających się ku środkowi okraszają ją szczyptą nowoczesności.

W projekcie zrezygnowaliśmy z zadaszenia, co podyktowane jest nadrzędną funkcją, jaką pełni ta altana. Pergola ośmiokątna z paleniskiem umieszczonym w jej centrum jest miejscem relaksu przy ognisku. Spełnia marzenia właścicieli o powrocie do dawnych czasów, gdzie ciepło płomieni zbliżało rodziny i pozwalało spędzać ze sobą letnie wieczory. Ta altana z miejscem na ognisko przywraca te wartości w dobie dominacji grilla i szybkich posiłków. Staje się oazą prawdziwego relaksu i radością dla dzieci.

Altana ośmiokątna bez dachu umożliwia delektowanie się odpoczynkiem w ogrodzie i podziwianie zachodów słońca i spadających gwiazd w bezchmurne noce.

Trzy boki wypełnione są przezroczystym szkłem hartowanym. Dlatego chroni ono przed nadmiernym wiatrem.

Trzy pozostałe ściany znajdujące się pomiędzy szklanymi panelami pozostały otwarte. Zamontowaliśmy w nich mocne haki pozwalające na zawieszenie kanapowych huśtawek. Przez ich fantazyjny, falisty kształt, doskonale dekoruje przestrzeń. Dodaje elegancji, przełamując naturalny, nieco surowy charakter, jaki ma ta altana. Pergola ośmiokątna z huśtawkami wyposażonymi w wygodne, miękkie nakrycia tworzy wygodną przestrzeń do nocnego biesiadowania. Hamaki oddalone od paleniska, dlatego są bezpiecznym miejscem dla dorosłych i dla dzieci, dając tym drugim możliwość świetnej zabawy podczas wieczornych spotkań przy „domowym” ognisku.

Konstrukcyjnie proste zabudowy to nie całość naszych możliwości, bardzo często wykonujemy zadaszenia z wysuniętymi nad dach belkami. Właśnie przez to projekt Zadaszenie z belką nad dachem jest taki nowoczesny.