Nowoczesna altana

Altana prosta nowoczesna

Minimalizm jest ponadczasowy i elegancki. Proste altany są również niesamowicie uniwersalne. Pasują zarówno do klasycznych ogrodów z bujną roślinnością, jak i do współczesnego otoczenia oszczędnego w zieleń.

Projekt tej zabudowy jest tego doskonałym potwierdzeniem. Altana prosta nowoczesna z drewna wykonana została z elementów w ciepłym, czekoladowym odcieniu. Ręczne szczotkowanie każdego z nich uwidoczniło sęki i słoje. Nadało to konstrukcji naturalności i nieco klasycznej nuty.

proste altany
altana prosta nowoczesna z drewna

Boki konstrukcji w rogach uzupełnione zostały stałymi panelami z poziomymi deskami. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Na dwóch dłuższych ścianach umieszczone zostały dodatkowo po dwa podobne elementy z tą różnicą, że zainstalowaliśmy je w systemie prowadnic. Dzięki temu można je łatwo przesunąć, by zasłonić lub odsłonić wnętrze. Jest to jedno z rozwiązań często stosowanych w konstrukcjach typu nowoczesne altany ogrodowe. Ich zadaniem jest częściowa osłona przed intensywnym słońcem. Dlatego zazwyczaj wykorzystuje się je na bokach wyeksponowanych na stronę południową i zachodnią.

nowoczesne altany ogrodowe
altany ogrodowe nowoczesna

Altana prosta nowoczesna – zabudowa dachu i ścian.

Dach wykonaliśmy z mlecznego szkła hartowanego. Dzięki temu konstrukcja nabiera wizualnej lekkości. Materiał jest trwały i wytrzymały. Odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania wytrzyma nawet gradobicie. Poprawia też funkcjonalność takich konstrukcji jak tarasy oraz altany ogrodowe. Nowoczesna zabudowa jest osłoną przed południowym, palącym słońcem, gdyż mleczne zadaszenie absorbuje część promieni słonecznych. Wprowadza do środka delikatny, przyjemny półcień, dający wytchnienie od upału. Chroni też przed delikatnym deszczem. Dzięki temu altana prosta nowoczesna może być użytkowana nie tylko w słoneczne dni. Będzie też idealnym miejscem relaksu przy nieco gorszej aurze.

Całość konstrukcji jest idealnym połączeniem klasyki i nowoczesności, elegancji i funkcjonalności. Jest przestronna i komfortowa. Właściciele mogą w niej urządzić przytulną, luksusową przestrzeń do odpoczynku we dwoje lub w większym gronie ze znajomymi. Dobrym rozwiązaniem będzie także aranżacja w duchu minimalizmu i stworzenie funkcjonalnej jadalni – wygodnej przestrzeni na posiłki. Altana prosta nowoczesna sprawdzi się także na uroczystości i nieformalne spotkania w gronie przyjaciół przy pachnących daniach z grilla.

Bardziej abstrakcyjna forma altany to projekt Altana do ogrodu, w której zabudowa oparta jest na murze.