Nowoczesna Altana

Altana w kolorze szarym z pergolą

Nowoczesne altany ogrodowe drewniane są fantastyczną propozycją zarówno na większe, jak i na mniejsze działki. Projektowane na zamówienie uwzględniają potrzeby i specyfikę nieruchomości oraz oczekiwania właścicieli. Można zaplanować ich lokalizację, aby optymalnie wykorzystać zalety przestrzeni.

Tak było w przypadku tej realizacji. Altana według projektu stanęła w miejscu, z którego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Krajobrazy zachwycają swoją zmiennością i proszą się wręcz, by je podziwiać. Elementy konstrukcji dają taką możliwość.

Altana w kolorze szarym z pergolą jest pochwałą minimalizmu i współczesnego trendu, w duchu którego zaaranżowany jest główny budynek. Wprowadza to niezbędną, holistyczną spójność  aranżacji przestrzeni. Podłożem są szare, wielkoformatowe płyty chodnikowe i tarasowe. Szkielet zabudowy powstał z solidnych belek drewnianych w kolorze grafitowym. Elementy pomalowane zostały wytrzymałą farbą odporną na trudne warunki atmosferyczne, co zapewnia estetyczny wygląd szkieletu przy minimalnych pracach impregnacyjnych.

Dwie belki nad dachem nadają ciemnej, grafitowej konstrukcji lekkości i nowoczesnego charakteru.

W altanie według projektu wykorzystano drewno do pełnego zadaszenia. Takie rozwiązanie jest idealne dla zabudowy wolnostojącej, wyeksponowanej na działanie promieni słonecznych. Dach zapewnia niezbędny cień w upalne południa, sprawiając, że jest to miejsce stworzone do odpoczynku rankiem, wieczorem i w porze obiadowej.

Altana w kolorze szarym z pergolą – nowoczesna funkcjonalność

Funkcję ochronną w tej altance z pergolą pełnią także ruchome panele drewniane umieszczone na ścianie od strony granicy działki. Mają one za zadanie zapewniać większą prywatność właścicielom, częściowo chroniąc przed wzrokiem postronnych osób. Środkowe elementy umieszczone na prowadnicach łatwo można przesunąć, by całkowicie odtworzyć wnętrze.

Tymczasem stałe panele w rogach ścian mają głównie funkcję dekoracyjną. Sprawiają, że nowoczesne altany ogrodowe drewniane są wizualnie symetryczne, co potęguje ich elegancki i przemyślany wygląd.

Charakterystycznym elementem tej zabudowy jest niezadaszona, wąska pergola, z której rozciąga się najlepszy widok. Jest to otwarta przestrzeń jasno wydzielona od zielonej części ogrodu. Powiększa strefę wypoczynkową. Może być miejscem na fotele i leżaki ogrodowe. W belki sufitowe można wkręcić również wytrzymałe haki, na których zawiśnie hamak-kokon. W ten sposób powstanie idealna, ekskluzywna przestrzeń do odpoczynku z orzeźwiającym napojem w jednym ręku i książką w drugim.

Inny rodzaj altany możecie znaleźć w projekcie Altana prosta nowoczesna