Nowoczesna Altana

Altana wiata ogrodowa

Altana mająca charakter nowoczesnej pergoli bez zadaszenia. Powstała z myślą o adaptacji części ogrodu i stworzeniu przyjemnego miejsca na spotkania przy grillu.

Ta dwukolorowa, lekka altana ogrodowa miała za zadanie wytyczyć miejsce na odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Zaproponowany projekt spełnił te oczekiwania. Nowoczesna forma sprawiła, że ostatecznie zabudowa stała się ciekawym, eleganckim akcentem dekoracyjnym, w którym relaks nabiera nowego wymiaru.

Minimalizm i prostota to cechy dominujące w designie konstrukcji, jaką jest ta altana. Wiata ogrodowa nowoczesna powstała przy użyciu właściwie jednego materiału.  Całkowite otwarcie jej wnętrza połączyło ją z zieloną częścią otoczenia.

Szkielet wykonany został z belek drewnianych w odcieniu mahoniu. Jego intensywna, czerwono-brązowa barwa współgra z naturalnym ogrodem. Dopasowana do  domu, gdzie podobny kolor  na dachu oraz w stolarce okiennej i drzwiowej. Altana wiata ogrodowa z drewna zyskuje naturalnego wyglądu dzięki uwidocznionym, kontrastowym sękom i słojom. Efekt ten osiągnęliśmy poprzez szczotkowanie ręczne każdego elementu.

Altana wiata ogrodowa – prostota formy.

Konstrukcja wolnostojąca w kolorze złotego dębu z belkowym, żebrowym dachem wpisuje się w minimalistyczny charakter otoczenia, w którym króluje zielony trawnik oraz thuje. Ciekawym zabiegiem było szczotkowanie, dzięki czemu drewno odsłoniło swoją naturalną strukturę.

Dach otwarty. Tworzą go proste belki ułożone w równych odstępach. Dzięki temu altana wiata ogrodowa wolnostojąca wygląda lekko i nowocześnie. Belki są elementem dekoracyjnym. Mogą być wykorzystane do podtrzymania hamaku-kokona, fotela wiszącego lub huśtawki, co pozwala stworzyć przyjemną oazę do odpoczynku w otoczeniu zieleni ogrodu, szumu drzew i śpiewu ptaków.

Drewniane, boczne filary przedłużone ku górze i połączone nad dachem. Dlatego nadają konstrukcji nowoczesnego, niemal futurystycznego wyglądu.

Altana wiata ogrodowa z tarasem powstała na podłożu wykonanym z desek w jasnym kolorze złotego dębu, które zwiększają wyrazistość poprzez intensywny kontrast z czerwono-brązową konstrukcją. Taka podłoga drewniana do altany ogrodowej jest nie tylko estetyczna, ale też praktyczna. Deski są przyjemnie ciepłe i miłe w dotyku, co zwiększa komfort użytkowania. Pozwala na chodzenie boso, co dla wielu jest niezwykle przyjemnym aspektem.

Gładkie deski łatwo utrzymać w czystości. Wysokiej jakości drewno jest wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne takie jak wilgoć, mróz i bardzo wysokie temperatury, z którym stykamy się w naszej szerokości geograficznej.

Powstała altana wiata ogrodowa spełnia oczekiwania właścicieli. Organizuje przestrzeń, stwarza komfortowe warunki do odpoczynku i organizacji spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz wieńczy aranżację ogrodu. Uzupełniona o meble wypoczynkowe typu fotel wiszący szybko przekształca się w zaciszne miejsce relaksu po intensywnym dniu.

Projekt Altana drewniana typ pergola, to większa konstrukcja niż ta instalowana na czterech nogach. Dodatkowo przystosowana jest do zmiany zabudowy ścian i dachu.