Nowoczesna Altana

Altana wolnostojąca

Oto jedno z naszych najbardziej modernistycznych rozwiązań – nowoczesna altana wykonana w kolorze szarym RAL 7004. Całkowicie przeszklona – dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego, które daje półcień i zwiększa komfort użytkowania. Ściany to standardowe, przezroczyste szkło hartowane, które pozwala cieszyć się pięknym widokiem z każdej strony.

Kwintesencja elegancji — te dwa słowa najlepiej oddają charakter, jaki ma ta duża altana ogrodowa. Minimalizm formy i nowoczesność tworzy symbiozę z klasycznym wnętrzem, które zachwyca swoją elegancją.

Przestronna, duża zabudowa i wystrój altany ogrodowej sprawił, że stała się ona dla właścicieli drugim, przestronnym salonem, w którym nie tylko mogą przyjmować gości, ale także cieszyć się wypoczynkiem tylko we dwoje, zachwycając się urodą otaczającej natury. Na tym najbardziej zależało właścicielom.

Przestronna zabudowa powstała w niewielkiej odległości od domu. Taka lokalizacja zwiększa funkcjonalność. Altana wolnostojąca nowoczesna jest bowiem oddzielną strefą, a jednocześnie pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy dwoma zabudowaniami, co ma istotne znaczenie podczas przyjmowania i obsługi gości.

Konstrukcja wykonana została z drewna pokrytego laminatem w szaro-srebrzystym odcieniu. Gładkie wykończenie nadaje jej współczesnego, a nawet nieco futurystycznego charakteru. Altana wolnostojąca szara idealnie komponuje się z kolorystyką elewacji domu oraz z posadzką z płyt tarasowych, które wyznaczają strefę relaksu w ogrodzie.

Altana wolnostojąca – z widokiem na morze

Właścicielom zależało, aby nic nie zaburzało przepięknych widoków rozciągających się za granicami ich działki. Chcieli mieć możliwość obserwacji natury tak niezmiennie zmiennej. Dołożyliśmy starań, aby wszystkie te marzenia spełniła nasza altana wolnostojąca. Projekt zakładał całkowite „otwarcie” wnętrza, Udało się to uzyskać poprzez umieszczenie na ścianach przesuwanych paneli wykonanych z przezroczystego szkła hartowanego.

Ekrany są formą drzwi tarasowych. Można je otworzyć w cieplejsze, słoneczne dni, a zamknąć, gdy na zewnątrz jest pochmurno, deszczowo i wietrznie. Dzięki temu altana wolnostojąca może być wykorzystywana od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni bez względu na pogodę oraz porę dnia i nocy. To znacznie zwiększa jej funkcjonalność.

Transparentne panele mają także swoje walory estetyczne. Altana wolnostojąca ze szkłem zyskuje wizualnej lekkości. Jest to niezwykle istotne przy przestronnych zabudowach, do których z pewnością zalicza się ta realizacja.

Ciekawym akcentem są dwie belki „wysunięte” poza główną część konstrukcji. Wyznaczają one dodatkową strefę relaksu, którą właściciele mogą wykorzystywać w cieplejsze dni. Belki mogą być miejscem na hamak, fotel wiszący lub huśtawkę, co dodatkowo organizuje przestrzeń wypoczynkową.

Przestronne wnętrze, zadaszenie oraz pełna zabudowa umożliwiły właścicielom zwiększenie ról, jakie gra ta altana wolnostojąca. Aranżacja wnętrza stworzyła wygodną, komfortową i niezwykle elegancką przestrzeń wypoczynkową. Rattanowe, plecione meble z miękkim wypełnieniem zachęcają do długiego wypoczynku, a stolik kawowy do delektowania się aromatem pobudzającego napoju.

Znalazło się w niej także miejsce na wielofunkcyjne urządzenie grillowe oraz elegancki, okrągły stolik dla czterech osób. Altana wolnostojąca z wyposażeniem stała się tym samym salonem wypoczynkowym, jadalnią i minikuchnią. Dzięki temu właściciele, ich dzieci i goście mogą spędzać w niej całe godziny, ciesząc się swoim towarzystwem i delektując urokiem natury

Wykonujemy również konstrukcje nie zawierające szkła w ścianach. Projekt Zadaszona pergola tarasowa, jest jedną z nich.