Nowoczesna altana

Altana z drewna klejonego BSH

Ta zabudowa jest idealnym przykładem, jak wiele funkcji może pełnić współczesna altana z drewna klejonego BSH. Indywidualna i dobrze zaprojektowana konstrukcja, z jaką mamy do czynienia w tej realizacji, staje się całkowicie niezależnym centrum życia i odpoczynku w ciepłe miesiące, pozwalając rodzinie na wspólne spędzanie czasu.

Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu niecodziennego rozwiązania – dodatkowego, funkcyjnego pomieszczenia. Altana ogrodowa z kuchnią letnią fenomenalnie zorganizowała przestrzeń. Dała też właścicielom komfort przygotowywania szybkich posiłków pod lekkim zadaszeniem. To rozwiązanie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas spotkań z przyjaciółmi, gdzie właściciele mogą uczestniczyć w rozmowach, jednocześnie zajmując się obsługą gości.

Altana z drewna klejonego BSH z pergolą powstała z belek w jasnym kolorze. Widoczne sęki i słoje nadają jej naturalnego charakteru.
Altana z drewna klejonego BSH nowoczesna
altana z drewna klejonego BSH

Drewno klejone BSH  to nowoczesny materiał, którego metoda produkcji wpływa na parametry techniczne. Deski tego typu są odporne na wilgoć. Nie pękają. Ich impregnacja i konserwacja może być przeprowadzana rzadziej niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Są też odporniejsze na obciążenia. Altana z drewna klejonego BSH jest więc wytrzymała i długo zachowuje swój pierwotny wygląd.

Zabudowa na planie litery „L” podzielona została na dwie wyraźne strefy. Większą stanowi przestronna część wypoczynkowa. Ograniczają ją belki konstrukcji, które wychodzą nieco poza podłogę tarasu. Ich instalacja bezpośrednio w gruncie zapewnia stabilność zabudowy.

Altana z drewna klejonego BSH w tej części pozostała otwarta. Dwa boki, wychodzące na ogród nie są zabudowane, a wnętrze łączy się bezpośrednio z ogrodem. Pozwala to delektować się urokami otaczającej zieleni. Ściana przylegająca do ogrodzenia została zabudowana drewnianymi elementami z poziomymi ażurami.

altana z drewna klejonego BSH indywidualna
altana z drewna klejonego BSH z pergolą
Czwarty bok łączy strefę wypoczynkową z drugą częścią zabudowy.

Letnia kuchnia to niewielkie, ale funkcjonalne pomieszczenie w altanie. Wyposażona w sposób niezbędny do codziennego przygotowania i podania posiłków, sprawia, że altana z drewna klejonego nowoczesna ma dodatkową, ważną funkcjonalność, a właścicielom zapewnia większą swobodę.

Czwarty bok łączy strefę wypoczynkową z drugą częścią zabudowy. Letnia kuchnia jest tu niewielkim, ale funkcjonalnym pomieszczeniem. Wyposażona została w sposób niezbędny do codziennego przygotowania i podania posiłków, sprawiając, że altana z drewna klejonego nowoczesna zyskała dodatkową, ważną funkcjonalność, a właścicielom zapewnia większą swobodę.

Zabudowana panelami ruchomymi z zamykanymi ażurami. Forma żaluzji jest praktyczna i wygodna. Panele uzupełniają szklane ekrany  z hartowanego, przezroczystego szkła. Umieszczone są wewnątrz i pozwalają na oddzielenie kuchni od wypoczynkowej strefy. Otwarte altany ogrodowe wyglądają na lżejsze konstrukcje, co jest istotne dla estetycznego odbioru całej zabudowy.

Zwłaszcza gdy jest ona tak przestronna, jak ta.

Zadaszenie z  z desek, dzięki czemu altana ogrodowa z pergolą zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami południowego słońca. Dlatego gwarantuje cień, tworząc idealne warunki do odpoczynku.

Jest też osłoną przed drobną mżawką i letnią ulewą, sprawiając, że relaks jest możliwy także w pochmurne dni.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wkomponowanie drzew. Właścicielom zależało na tym, by je zachować. Dlatego podłoga altany ogrodowej z kuchnią letnią to dopasowana do nasadzeń powierzchnia. Wycięliśmy w nich stosowne elementy, by zrobić na nie miejsce. Obsypanie pni białym kruszywem jest funkcjonalne i  eleganckie. Tworzy naturalną dekorację we wnętrzu  altany ogrodowej. Konstrukcja altany może być również bryłą bardziej klasyczną, ale chylącą się ku nowoczesnej. Altana ogrodowa drewniana to przykład takiego rozwiązania.