Nowoczesna altana

Altana z materiałem na dachu

Elegancja i minimalizm. Klasyka i nowoczesność. Te określenia najlepiej oddają niecodzienny charakter, jakie ma to zadaszenie altany ogrodowej. Wprawdzie zabudowa nie powstała w przydomowym ogródku, jednak wiele rozwiązań w niej zastosowanych można przenieść także do prywatnego zacisza.

altana z materiałem na dachu wolnostojąca
altana z materiałem na dachu

Altana z materiałem na dachu wolnostojąca miała zorganizować przestrzeń, dać jej użytkownikom komfortowe miejsce do odpoczynku. To schronienie przed deszczem i wytchnienie od upału. Jednocześnie klienci chcieli uniknąć tradycyjnych rozwiązań. Dlatego zabudowie nadano bardziej nowoczesny charakter.

Wszystkie te oczekiwania spełniła zaprojektowana indywidualnie altana z materiałem na dachu i ażurami. Konstrukcja powstała w drewna w ciemnym kolorze, który w zależności od promieni słońca przybiera barwę od orzechowej po czekoladową. Wpisuje się w naturalny charakter otoczenia pełnego drzew i niskiej roślinności.

konstrukcja pod zadaszenie materiałowe
altana nowoczesna w słońcu

Altana z materiałem na dachu – aranżacja.

Zazwyczaj aranżacje altan ogrodowych wolnostojących wymagają również dobrania i wykonania odpowiedniego podłoża. W tej realizacji wybraliśmy deski w tym samym kolorze co konstrukcja, tworząc z nich formę tarasu. Dzięki temu zabudowa nabiera minimalistycznego uroku, mimo wykorzystania tradycyjnych, wyrazistych materiałów. Drewniana podłoga sprawdza się także w zadaszeniu w prywatnym ogrodzie, tworząc przytulną atmosferę.

Altana uzupełniona została czterema stałymi, wąskimi panelami z poziomymi ażurami. Pełnią one funkcję dekoracyjną oraz przeciwsłoneczną. Drewniane panele zabezpieczają przed widokiem z zewnątrz.

altana z materiałem na dachu przeciwdeszczowym
Materiał podwieszony w altanie

Natomiast elementem praktycznym jest dach nietypowy dla zabudowy wolnostojącej. Zadaszenie altany ogrodowej wykonane zostało bowiem z wytrzymałego materiału żeglarskiego. Jest on odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Najważniejszymi zaletami jest wytrzymałość i niska nasiąkliwość. Dzięki temu altana z materiałem na dachu przeciwdeszczowym jest prawdziwą osłoną nawet przed ulewnym deszczem, a w pogodne dni zapewnia osłonę przed intensywnym słońcem. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w domowym ogrodzie, gdy właścicielom zależy na indywidualizmie oraz lekkości zabudowy. Materiał dodaje altanie szczypty luksusu.

Nowoczesne zadaszenia tarasowe wyposażone mogą być w materiał podwieszony pod belkami dachowymi, pełny drewniany dach pokryty membraną EPDM lub szkło bezpieczne.  W projekcie Taras drewniany zadaszony zastosowane zostało szkło bezpieczne mleczne oparte na konstrukcji drewnianej.