Nowoczesna altana

Altana z tarasem drewnianym

Tradycja i nowoczesność – te dwa słowa najlepiej oddają charakter tej altany. Minimalistyczną konstrukcję drewnianą w szarym kolorze RAL 7016 przełamuje podstawa w ciepłym odcieniu dębu.

nowoczesne zadaszenie ogrodowe
taras i zadaszenie

Ta altana z tarasem drewnianym i szkłem zachwyca minimalizmem formy i doskonałym połączeniem klasyki z nowoczesnością. Jest odpowiedzią na potrzeby właścicieli wydzielenia w ogrodzie przyjemnego, estetycznego i eleganckiego miejsca do odpoczynku w cieniu drzew.

Konstrukcja altany ogrodowej powstała z drewnianych desek w kolorze czarnego hebanowca. Słoje i sęki są niemal niewidoczne, jednak udaje im się nadać zabudowie egzotycznego charakteru. Mimo swojej surowości i naturalnego wyglądu, szkielet jest na wskroś nowoczesny.

Minimalistyczną formę uzupełnia dach wykonany z przezroczystego szkła hartowanego. W przypadku tej zabudowy nie było konieczności stosowania bardziej zacieniających rozwiązań. Od zachodu altana ogrodowa, drewniana, nowoczesna graniczy ze ścianą drzew, które chronią przed popołudniowym słońcem oraz rzucają na dach delikatny cień. Transparentny zadaszenie jest natomiast wizualnie lekkie i pasuje do minimalistycznej zabudowy.

altana z tarasem
altana z tarasem drewnianym

Altana z tarasem drewnianym – egzotyczny charakter

Ciemna konstrukcja altany ogrodowej jeszcze bardziej rzuca się w oczy dzięki kontrastowej podstawie. W tym rozwiązaniu postawiliśmy na egzotyczne, azjatyckie drzewo bangkirai. Jest to materiał wyjątkowo odporny na wilgoć. Dlatego doskonale sprawdza się w naszym klimacie. Co więcej, altana z tarasem drewnianym bangkirai charakteryzuje się wysoką tolerancją temperaturową. Takie podłoże dobrze znosi zarówno mrozy, jak i upały, a także ekspozycję na słońce. Nie wymaga tak częstej impregnacji jak rodzime deski drewniane. Duże ilości krzemu chronią je przed rozkładem i gniciem, wydłużając żywotność podłoża.

Altana z tarasem drewnianym jest też przyjemna i ciepła w dotyku, co zwiększa komfort użytkowania.

Miodowo-żółty odcień desek nawiązuje do elementów wykończeniowych eklektycznego domu. Pasuje do barwy stolarki okiennej, drzwiowej, czerwonej dachówki, a także do piaskowej elewacji.

Przełamuje też surowość konstrukcji. Nadaje przestrzeni przyjemnego, ciepłego charakteru, jaki ma zazwyczaj klasyczna altana ogrodowa drewniana. Nowoczesna konstrukcja nabiera wyrazistości, a jednocześnie tworzy ciekawe połączenie oparte na silnym kontraście.

Ta lekka nowoczesna zabudowa stworzyła idealną przestrzeń zarówno na niedzielną, poranną kawę przy dźwiękach śpiewu ptaków, jak i na popołudniowe wyciszenie przy ulubionej książce.

Ta konstrukcja pozwala na swobodne obcowanie z naturą, jeżeli potrzebujesz więcej intymności sprawdź konstrukcję Zadaszenie tarasu z żaluzjami