Nowoczesna Altana

Altana z żaluzjami

Oto fantastyczny przykład, jak wielofunkcyjne potrafią być współczesne ogrodowe altany. W tym wypadku nie jest to jedyne miejsce spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół. Zabudowa pozwala nie tylko cieszyć się odpoczynkiem w ogrodzie przy niesprzyjającej aurze. Jest nie tylko osłoną podczas spotkań czy grillu.

W tej realizacji nowoczesna altana przydomowa stała się oazą relaksu w wersji de lux. Stanowi fantastyczną osłonę wygodnego jacuzzi. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że z chwil relaksu w gorącej, bąbelkowej kąpieli można korzystać późną jesienią, a nawet zimą, jeśli akurat nie doskwierają siarczyste mrozy.

Altana z żaluzjami stanęła w niewielkim oddaleniu od domu. Zastosowana kolorystyka współgra z elementami wykończeniowymi głównego budynku. Sprawia to, że aranżacja przestrzeni jest spójna i przemyślana. Podwyższa to walory estetyczne ogrodu.

Jak zaprojektowane są rozwiązania w altanie.

Konstrukcja jest połączeniem klasycznego drewna i lekkiego, współczesnego szkła. Szkielet wykonany został z wytrzymałych, solidnych belek w ciepłym kolorze orzecha. Dlatego w promieniach zachodzącego słońca przybiera ono intensywniejszy odcień czerwonej wiśni. Ręczne szczotkowanie „wyciągnęło” sęki i słoje, wprowadzając większy kontrast pomiędzy nimi a tłem. Ten zabieg sprawia zawsze, że altany ogrodowe zyskują bardziej naturalnego wyglądu. Lepiej komponują się z ogrodami, gdzie postawiono na bujną roślinność. W związku z tym stają się jej częścią.

Nad dachem królują dwie belki, które przełamują tradycyjny charakter zabudowy. Nadają jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Takie samo zadanie pełni kubatura konstrukcji, która oparta została na polu kwadratu.

Altana ogrodowa została w pełni zabudowana. Po bokach, w rogach konstrukcji znajdują się drewniane panele z poziomymi deseczkami. System pozwala na ich zamknięcie lub otworzenie. Jest to klasyczne rozwiązanie zaczerpnięte z domowych żaluzji. Zapewnia właścicielom całkowitą prywatność podczas relaksujących chwil w jacuzzi.

Zasłonięte panele są także doskonałą ochroną przed wiatrem i deszczem. Zapewniają także częściową izolację od chłodniejszego powietrza. Dzięki temu nowoczesna altana z żaluzjami może być wykorzystywana także przy gorszej pogodzie.

Taką możliwość zapewniają również ruchome panele szklane, zajmujące środkowe części boków. Umieszczone są na prowadnicach. Błyskawicznie można je zsunąć lub rozsunąć, zapewniając sobie odpowiednie warunki do relaksu bez względu na aurę na zewnątrz.

Nowoczesna altanka z żaluzjami zyskała także dzięki nim wizualnej lekkości.

Altana z żaluzjami – wytrzymałość szkła.

Nie bez znaczenia jest także brązowy odcień szkła. Wolnostojące zabudowy narażone są na działanie promieni słonecznych z każdej strony. Dlatego ważne jest, aby zapewnić wnętrzu wystarczający cień latem. Jednocześnie należy dać możliwość przenikania promieni, by rozjaśnić przestrzeń. Brązowe szkło hartowane spełnia wszystkie te funkcje. Taką samą rolę pełni dach wykonany z takich samych paneli szklanych.

Nowoczesna altanka z żaluzjami stała się dzięki niemu idealną, dopasowaną i przemyślaną przestrzenią. Jest funkcjonalna i przestronna. Jest też elegancka, co zwiększa wartość samej nieruchomości.

Hartowany materiał jest wytrzymały. Nie rysuje się. Trudno go stłuc. Świetnie nadaje się  na zewnętrzne konstrukcje, jaką jest ta altana. Dlatego ogrodowe zabudowy ze szkłem nie wymagają zabiegów konserwujących i impregnujących, aby utrzymać swój estetyczny wygląd.

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że konstrukcja nie jest przytłaczająca mimo swoich rzeczywistych rozmiarów. W jej wnętrzu znalazło się miejsce na duże, okrągłe jacuzzi, które zmienia klasyczną zabudowę w centrum luksusowego, przydomowego spa. Pozostałą, wolną przestrzeń można przeznaczyć na wygodny kącik wypoczynkowy. Zmieści się tam wygodna kanapa tarasowa i stolik kawowy. Właściciele będą mogli korzystać z ogrodowej altany także w czasie przyjemnych pogawędek z przyjaciółmi przy filiżance kawy.

Zamiast żaluzji w altanie można założyć pionowe lamele i szkło. Sprawdź projekt Nowoczesna altanka ogrodowa i przekonaj się jak może wyglądać Twoja altana.