Nowoczesna Altana

Nowoczesna altanka ogrodowa

Ta nowoczesna altanka ogrodowa zapewnia doskonałe warunki do odpoczynku od wczesnej wiosny do późnej jesieni bez względu na aurę. Chroni przed deszczem, wiatrem i słońcem. Jest wielofunkcyjną przestrzenią, która sprawdzi się zarówno w formie wygodnego salonu ogrodowego, jak i miejsca na grilla.

Konstrukcja zlokalizowana została w centralnej części przestronnej działki. Jej kolorystyka dopasowana jest do głównego budynku. Dzięki temu dom z nowoczesną altaną tworzą spójną wizualnie całość. Podwyższa to estetykę aranżacji całej przestrzeni ogrodowej.

Podstawowym materiałem w tej zabudowie jest drewno w fantastycznym, wyrazistym i ciepłym kolorze orzecha. Ręczne szczotkowanie sprawiło, że sęki i usłojenie są kontrastowe i widoczne. Nadało to konstrukcji naturalnego, tradycyjnego i odrobinę rustykalnego charakteru. Przełamuje go sama forma konstrukcji. Zabudowa jest geometryczną bryłą powstałą na planie prostokąta. Dwie belki nad dachem o ciekawym, ściętym kształcie dodają jej wizualnej lekkości i nowoczesnego wyglądu.

Ściany są w pełni zabudowane. Bok od strony południowej w całości pokryty został poziomymi deskami. Dłuższa ściana zachodnia jest kompilacją drewna i szkła. Trzy wąskie panele z poziomymi deskami przedzielają dwa stałe ekrany wykonane z brązowego szkła hartowanego. Rolety w nowoczesnej altanie dodatkowo chronią wnętrze przed nagrzaniem. Umieszczone zostały nad wspomnianymi, wąskimi szklanymi panelami od strony zachodniej. Opuszczone zapewniają maksymalny komfort popołudniowego odpoczynku, gdy słońce operuje z tej strony najintensywniej.

Nowoczesna altanka ogrodowa – dodatkowa zabudowa ścian.

Pozostałe dwa boki-  obok przesuwnych ekranów ze szkła w tym samym, brązowym kolorze — mają fragmenty wypełnione lamelami. To sprytne rozwiązanie, które znacznie zwiększa funkcjonalność zabudowy. Pionowe deski obracają się wokół dolnej podstawy. Można je otworzyć lub zamknąć, dopasowując do warunków pogodowych. Zamknięte chronią przed deszczem i wiatrem. Otwarte zapewniają niezbędną cyrkulację powietrza.

Aby nowoczesna altana przy domu zyskała jeszcze większą funkcjonalność, pokryliśmy ją drewnianym dachem. Zapewnia on pełny cień w upalne dni. Daje wytchnienie i zbawienny chłód. Chroni też przed deszczem, gradem, a nawet śniegiem. Dlatego jest najczęściej wybieraną opcją do wolnostojącej zabudowy.

W ten sposób ogród z nowoczesną altaną zyskał dodatkowe miejsce do odpoczynku w otoczeniu zieleni. Właściciele stworzyli wewnątrz przyjemne, przytulne miejsce spotkań z przyjaciółmi. Przestronne wnętrze pomieści także wielofunkcyjnego grilla, którego właściciele są fanami.

Pełna zabudowa chroni wnętrze przed chłodnym wiatrem jesiennym i niską temperaturą w pierwsze, wiosenne dni. Dodatkowo można zainstalować ogrzewacz, który pozwoli wydłużyć czas użytkowania tej komfortowej altany.

Zobacz też projekt Narożne zadaszenie tarasu. Porównaj jeżeli nie jesteś zdecydowany co będzie dla Ciebie lepsze.