Zadaszenie Tarasu Narożnego

Narożne zadaszenie tarasu

Właściciele tej nieruchomości marzyli o nowoczesnej zabudowie, która pozwoliłaby im komfortowo cieszyć się zielenią ogrodu i przepięknymi widokami na urocze, polskie jeziora. Nie chcieli jednocześnie zbyt przytłoczyć przestrzeni stosunkowo niewielkiej działki.

Idealnym rozwiązaniem dla nich okazało się narożne zadaszenie dużego tarasu z ażurami. Przestronna konstrukcja oddziela przestrzeń wypoczynkową od pozostałej, zielonej części działki. Tworzy przestronne miejsce do wypoczynku oraz poprawia i zwiększa funkcjonalność.

Drewniane narożne zadaszenie dużego tarasu wymaga jednak zawsze przemyślanego projektu, by nie przytłoczyć przestrzeni. Tym razem wykorzystaliśmy jasne drewno. Szkielet powstał z belek w kolorze dębu w lekko pomarańczowym odcieniu, który dodaje konstrukcji wyrazistości. W promieniach słońca przybiera barwę jaśniejszą, nieco złotą, co ciekawie komponuje się z otaczającą naturą.

Struktura drewna jest niemal jednorodna. Sęki i usłojenie nie są intensywne. To pozwoliło zachować współczesny, minimalistyczny charakter zabudowy.

Nowoczesne narożne zadaszenie tarasu po bokach uzupełniliśmy wąskimi, stałymi panelami z poziomymi ażurami. Umieszczone są w rogach szkieletu. Pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Ścianę zabudowy wyeksponowaną na stronę zachodnią uzupełniliśmy o podobne elementy drewniane umieszczone na prowadnicach. Można je przesuwać, by dopasować do pozycji słońca. W ten sposób pełnią funkcję ochronną, zapewniając delikatny cień we wnętrzu i osłaniając przed oślepiającymi promieniami w czasie popołudniowego odpoczynku. Drewniane zadaszenie dużego narożnego tarasu z takim drobnym elementem znacznie zwiększa swoją funkcjonalność. Zapewnia większy komfort w czasie, gdy właściciele najczęściej i najchętniej korzystają z przestrzeni ogrodowej.

Narożne zadaszenie tarasu – funkcjonalność

Takie funkcje pełni również pokrycie konstrukcji. Nowoczesne zadaszenie tarasu narożnego wykończyliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest to idealne rozwiązanie do tego typu zabudowy i też najczęściej wykorzystywanym. Materiał przepuszcza światło. Dzięki temu przestrzeń tarasowa pozostaje jasna i przestronna. Jednocześnie dach absorbuje część promieni. Daje delikatny półcień, który okazuje się zbawienny w czasie letnich upałów. Chroni przed delikatnym deszczem — nie tylko właścicieli i ich gości, ale także meble ogrodowe. Dzięki temu dłużej pozostają one eleganckie i estetyczne.

Nowoczesne drewniane zadaszenie narożne zyskuje również wizualnej lekkości, co przy tak przestronnej zabudowie jest niezwykle istotne.

Szkło jest również materiałem praktycznym. Hartowany materiał nie rysuje się i nie pęka. Jest odporny zarówno na deszcz, jak i na grad. Dobrze znosi ciężar pokrywy śnieżnej. Nie wymaga konserwacji, aby zachować swój estetyczny wygląd.

Właściciele doskonali świetnego wyboru, stawiając na zadaszenie dużego tarasu narożne. Mazury to miejsce zachwycające, o nietkniętym uroku natury. Otwarte zadaszenie pozwala im podziwiać to, co świat ma najpiękniejszego.

Bardziej rozbudowany projekt narożnego zadaszenia zawiera szkło w ścianach. Sprawdź stronę w portfolio Narożne zadaszenie i przekonaj się jak można wykonać aranżację tarasu.