Zadaszenie narożne

Narożne zadaszenie tarasu

Właściciele tej nieruchomości marzyli o nowoczesnej zabudowie, która pozwoliłaby im komfortowo cieszyć się zielenią ogrodu i przepięknymi widokami na urocze, polskie jeziora. Nie chcieli jednocześnie zbyt przytłoczyć przestrzeni stosunkowo niewielkiej działki.

Nowoczesne zadaszenie tarasu narożnego
zadaszenie dużego tarasu narożne Mazury

Idealnym rozwiązaniem dla nich okazało się narożne zadaszenie dużego tarasu z ażurami. Przestronna konstrukcja oddziela przestrzeń wypoczynkową od pozostałej, zielonej części działki. Tworzy przestronne miejsce do wypoczynku oraz poprawia i zwiększa funkcjonalność.

narożne zadaszenie dużego tarasu z ażurami
Drewniane zadaszenie dużego narożnego tarasu

Drewniane narożne zadaszenie dużego tarasu wymaga jednak zawsze przemyślanego projektu, by nie przytłoczyć przestrzeni. Tym razem wykorzystaliśmy jasne drewno. Szkielet powstał z belek w kolorze dębu w lekko pomarańczowym odcieniu, który dodaje konstrukcji wyrazistości. W promieniach słońca przybiera barwę jaśniejszą, nieco złotą, co ciekawie komponuje się z otaczającą naturą.

Struktura drewna jest niemal jednorodna. Sęki i usłojenie nie są intensywne. To pozwoliło zachować współczesny, minimalistyczny charakter zabudowy.

narożne zadaszenie dużego tarasu
drewniane narożne zadaszenie dużego tarasu

Nowoczesne narożne zadaszenie tarasu po bokach uzupełniliśmy wąskimi, stałymi panelami z poziomymi ażurami. Umieszczone są w rogach szkieletu. Pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Ścianę zabudowy wyeksponowaną na stronę zachodnią uzupełniliśmy o podobne elementy drewniane umieszczone na prowadnicach. Można je przesuwać, by dopasować do pozycji słońca. W ten sposób pełnią funkcję ochronną, zapewniając delikatny cień we wnętrzu i osłaniając przed oślepiającymi promieniami w czasie popołudniowego odpoczynku. Drewniane zadaszenie dużego narożnego tarasu z takim drobnym elementem znacznie zwiększa swoją funkcjonalność. Zapewnia większy komfort w czasie, gdy właściciele najczęściej i najchętniej korzystają z przestrzeni ogrodowej.

nowoczesne drewniane zadaszenie narożne
nowoczesne narożne zadaszenie tarasu

Narożne zadaszenie tarasu – funkcjonalność

Takie funkcje pełni również pokrycie konstrukcji. Nowoczesne zadaszenie tarasu narożnego wykończyliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest to idealne rozwiązanie do tego typu zabudowy i też najczęściej wykorzystywanym. Materiał przepuszcza światło. Dzięki temu przestrzeń tarasowa pozostaje jasna i przestronna. Jednocześnie dach absorbuje część promieni. Daje delikatny półcień, który okazuje się zbawienny w czasie letnich upałów. Chroni przed delikatnym deszczem — nie tylko właścicieli i ich gości, ale także meble ogrodowe. Dzięki temu dłużej pozostają one eleganckie i estetyczne.

Nowoczesne drewniane zadaszenie narożne zyskuje również wizualnej lekkości, co przy tak przestronnej zabudowie jest niezwykle istotne.

Szkło jest również materiałem praktycznym. Hartowany materiał nie rysuje się i nie pęka. Jest odporny zarówno na deszcz, jak i na grad. Dobrze znosi ciężar pokrywy śnieżnej. Nie wymaga konserwacji, aby zachować swój estetyczny wygląd.

Właściciele doskonali świetnego wyboru, stawiając na zadaszenie dużego tarasu narożne. Mazury to miejsce zachwycające, o nietkniętym uroku natury. Otwarte zadaszenie pozwala im podziwiać to, co świat ma najpiękniejszego.

Bardziej rozbudowany projekt narożnego zadaszenia zawiera szkło w ścianach. Sprawdź stronę w portfolio Narożne zadaszenie i przekonaj się jak można wykonać aranżację tarasu.