Zadaszenie Tarasu Narożnego

Narożne zadaszenie

To narożne zadaszenie jest przykładem, jak współczesne  rozwiązania szybko przekształcają zewnętrzny taras w przestronny salon ze wspaniałymi widokami. Prosta, lekka zabudowa jest nie tylko elegancka, ale także funkcjonalna. Daje właścicielom dodatkową przestrzeń do odpoczynku zarówno w otoczeniu rodziny, jak i przy spotkaniach w większym gronie.

Konstrukcja narożnego zadaszenia tarasowego obejmuje dwa boki budynku, całkowicie okalając wyznaczony wcześniej taras. Pozwoliło to zachować jego pierwotne wymiary i nie zmniejszyć przestrzeni rekreacyjnej.

Szkielet wykonany został z belek w kolorze złotego dębu. Barwa jest ciepła i jasna. Dzięki temu narożna zabudowa tarasu wydaje się wizualnie lżejsza. Nie przytłacza i nie dominuje w aranżacji ogrodu. Ponadto intrygująco zmienia swój odcień w promieniach słońca, przybierając kolor od złotego, po różowo-pomarańczowy.

Boki konstrukcji w rogach uzupełniliśmy wąskimi panelami z poziomymi deseczkami. Te drobne ażury pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Dzięki nim lekka, nowoczesna, narożna pergola w ogrodzie nabiera wyrazistości. Ażury zapewniają również cyrkulację powietrza, gdy pozostałe fragmenty ścian są zamknięte.

Właściciele mogą je zamknąć za pomocą paneli szklanych, które stanowią główny element zabudowy.  Ruchome elementy wykonane są z przezroczystego szkła hartowanego. Umieszczone są na prowadnicach. Można je szybko zsunąć, gdy pogoda się pogorszy, nadejdzie wiatr lub deszcz. Dzięki nim narożna pergola na tarasie zwiększa jego funkcjonalność i użytkowość. Przestrzeń może być wykorzystywana przy mniej sprzyjającej aurze. Wstawienie piecyka elektrycznego do wnętrza pozwoli na odpoczynek na tarasie również późną jesienią i bardzo wczesną wiosną. Szklane panele osłonią przed chłodnym wiatrem. Tym bardziej że narożna pergola ze szkłem przezroczystym przepuszcza promienie słoneczne, dzięki którym wnętrze szybciej i lepiej się nagrzewa. To też pozwala na odpoczynek w słoneczne, ale już chłodniejsze dni.

Narożne zadaszenie – aspekt wytrzymałościowy.

Inaczej działa mleczne szkło hartowane, które umieściliśmy na dachu. Przepuszcza światło, więc wnętrze jest jasne i przyjemne. Jednocześnie absorbuje część promieni słonecznych. Narożna pergola w ogrodzie pozostaje skąpana w półcieniu. Przestrzeń nie nagrzewa się od południowego słońca. Jest idealnym miejscem nie tylko na popołudniowy relaks, ale także na niedzielny obiad z dziećmi.

Narożna pergola tarasowa ze szkłem jest też wytrzymała. Hartowany materiał nie rysuje się i nie tłucze. Wytrzyma nie tylko deszcz, ale także atak gradu. Nie traci estetycznego, eleganckiego wyglądu. Nie wymaga konserwacji, co obniża koszty użytkowania.

Nowoczesna pergola szklana zapewnia miejsce nawet kilkunastu osobom, co daje właścicielom ogromne możliwości. Zwiększa funkcjonalność ogrodu. Jasno wydziela strefę wypoczynkową od zielonej części ogrodu. Stanowi też osłonę nie tylko dla właścicieli i gości, ale także dla mebli, chroniąc przed deszczem i nadmierną ekspozycją na słońce. To wydłuża ich żywotność. To dodatkowe atuty, jakimi może pochwalić się ta narożna konstrukcja. Mazowieckie to region, w którym często gościmy z naszymi realizacjami. Urocze widoki, otoczenie pełne naturalnej zieleni zachęca do tworzenia tego rodzaju ochrony tarasowe.

Właściciele stworzyli w niej przestronne, funkcjonalne miejsce. Wstawienie mebli rattanowych z obiciami sprawiło, że nowoczesna pergola narożna przeobraziła się w salon, stając się przedłużeniem strefy wypoczynkowej domu. Pozostałe miejsce można wykorzystać na stworzenie jadalni, która zwiększy komfort podczas koleżeńskiego spotkania przy grillu.

Dla dużych ogrodów, można wziąć pod uwagę wykonanie altany drewnianej przystosowanej do spędzania czasu przy grillu. Projekt Nowoczesna altana drewniana jest przykładem takiego rozwiązania.