Nowoczesna Altana

Nowoczesna altana drewniana

Altana na działce to świetny pomysł, jeśli marzy Ci się funkcjonalny, przyjemny kąt do relaksu, dający wytchnienie przed upałem i osłonę przed deszczem. Pozwala cieszyć się pięknem otaczającej zieleni nawet mniej sprzyjających warunkach pogodowych.

Altana ogrodowa często wykorzystywana jest na działkach letniskowych, ale coraz częściej sięgają po nią właściciele domów, tworząc z niej część aranżacji ogrodu. Tak było przy tej realizacji. Wolnostojąca zabudowa stanęła na skraju nieruchomości, w lekkim oddaleniu od głównego budynku. Jest doskonałą, prywatną oazą spokoju i wyciszenia.

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w kolorze ciemnego orzecha. Ręczne szczotkowanie wszystkich elementów uwidoczniło sęki i słoje. Dzięki temu zabudowa nabrała naturalnego charakteru. Pasuje on do aranżacji zieleni — głównie drzew iglastych okalających działkę.

Nowoczesna altana drewniana z jednej strony jest zabudowana ściśle przylegającymi do siebie deskami. Tworzą one pełną ścianę, która zapewnia poczucie prywatności. Oddziela wnętrze od sąsiedniej działki i chroni przed wzrokiem niepożądanych osób.

Drewniane elementy znajdują się również w rogach pozostałych boków. Tworzą je wąskie panele z poziomymi deskami. Takie ażury pełnią funkcję dekoracyjną.

Nowoczesna altana drewniana – płaski dach i zabudowa ścian.

Pełny jest również dach. Na jego pokrycie wykorzystaliśmy deski w tym samym kolorze co pozostałe elementy zabudowy. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie w tego typu konstrukcjach. Altana w ogrodzie nowoczesnym jest wówczas nie tylko elegancka, ale również funkcjonalna. Daje ochronę przed słońcem i pełen cień w upalne dni. Świetnie chroni przed deszczem. Drewno jest wytrzymałe, a przy regularnej konserwacji długo zachowuje swój pierwotny, estetyczny wygląd.

Pozostałe fragmenty ścian uzupełniliśmy panelami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Pozwalają cieszyć się widokami, nawet gdy są zamknięte. Umieszczone na prowadnicach łatwo się przesuwają. Wnętrze można bezproblemowo otworzyć w upale i zamknąć przy dużym wietrze lub w czasie deszczu.

W ten sposób altana ogrodowa stała się funkcjonalną przestrzenią do wykorzystania od wczesnej wiosny po późną jesień. Można ją urządzić w formie wygodnego salonu z kanapami i fotelami. Będzie też świetną jadalnią do przyjmowania gości na popołudniowego grilla. Zamknięta osłoni też przed chłodem, zwiększając komfort podczas wieczornego spotkania.

Jeżeli masz mało miejsca w ogrodzie a do tego mały taras. Może lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie małego zadaszenia? Projekt Małe zadaszenie pokazuje możliwości.