Nowoczesna Altana

Altana ze szkłem w ramach

Altana ogrodowa na zamówienie indywidualne daje większe możliwości dopasowania do wymagań i oczekiwań właścicieli nieruchomości. Pozwala na wykorzystanie elementów w zupełnie nowatorski sposób i adaptację zabudowy do wymogów, jakie stawia jej lokalizacja. Co więcej, altana ogrodowa na zamówienie to także zupełnie niepowtarzalna konstrukcja, którą trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Wśród ponad 500 projektów, które wykonaliśmy do tej pory, nie było dwóch identycznych lub nawet podobnych realizacji. A ta unikatowość jest elementem, który szczególnie cenią niektórzy klienci.

Tak było właśnie w tym projekcie. Właściciele mieli wizję lekkiej, zupełnie nowoczesnej zabudowy, która nie przytłoczy przestrzeni, a jednocześnie nie będzie pozbawiona przytulności. Miała być to przestronna altana ogrodowa. Osłona przed wiatrem i zapewnienie idealnych warunków do odpoczynku i spotkań przez większą część roku — to podstawowe funkcje, jakie miała pełnić.

Udało nam się spełnić te oczekiwania, tworząc wyjątkowo przestronną, a także minimalistyczną konstrukcję.

Drewniana altana ze szkłem w ramach z tarasem drewnianym jest eklektycznym połączeniem tradycji z nowoczesnością, które tworzy funkcjonalną i wygodną przestrzeń. Jej szkielet wykonany został z belek w jasnym odcieniu dębu, a widoczne, ciemne sęki nadają konstrukcji naturalności, wprowadzając nutę klasyki.

Drewniany jest też dach. Jest to bowiem świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku odsłoniętej zabudowy, jaką jest wolnostojąca, altana ze szkłem w ramach w ogrodzie. Pełne zadaszenie zapewnia cień wychładzający wnętrze. Dzięki temu odpoczynek jest tu możliwy podczas letnich upałów. Chroni też przed deszczem, uniezależniając relaks na łonie natury od pogody. Klasycznym elementem jest też podłoga. Wykonana z desek w tym samym kolorze co szkielet i dach tworzy z nimi wizualną spójność. Drewniana altana ze szkłem w ramach i tarasem jest też przytulna. Nieco domowa.

Ciepło naturalnego surowca sprawia, że chodzenie boso jest wyjątkowo przyjemne.

Istotnym elementem konstrukcji są też szklane ekrany, które pokrywają jej boki. Wąskie ściany zbudowaliśmy stałymi ekranami, gdy tymczasem na dłuższych umieściliśmy przesuwne opcje. To forma drzwi tarasowych, które wpływają na funkcjonalność, jaką ma ta drewniana altana ze szkłem w ramach. Wnętrze można łatwo otworzyć lub zamknąć, dopasowując do pogody. Ich zsunięcie chroni przed deszczem i wiatrem, który tutaj jest szczególnie dokuczliwy. Ich otwarcie zapewnia cyrkulację powietrza w pogodne dni.

Transparentne ściany są też elementem, który determinuje charakter, jaki ma ta drewniana altana ze szkłem w ramach.

Nowoczesna konstrukcja jest wizualnie lekka, nieco futurystyczna i nie przytłacza zielonej przestrzeni ogrodu mimo swych znacznych rozmiarów. Przestronne wnętrze może być jednocześnie salonem z meblami wypoczynkowymi, fotelem stojącym typu bocianie gniazdo oraz jadalnią ze stołem, która pomieści co najmniej 8 osób. Daje przestrzeń do zanurzenia się w ciszy niedzielnego poranka, spędzenia relaksującego popołudnia z chłodnym napojem w ręku i szansę na zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie przy kojącej muzyce świerszczy.

To była jedna z naszych niepowtarzalnych konstrukcji. Podobnie jak Domek altana ogrodowa, w której nie instalowaliśmy progów pod szklenie przesuwne.