Nowoczesna Altana

Altanka ażurowa

Konstrukcja w kolorze złotego dębu pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń ogrodu, tworząc przyjemne miejsce relaksu dla właścicieli oraz ich spotkań ze znajomymi przy letnim grillu.

Altanka ażurowa w ogrodzie to w takim miejscu absolutna konieczność. Lokalizacja nieruchomości na delikatnym wzgórzu w otoczeniu bujnej, dzikiej roślinności zachęca do relaksu wśród zieleni. Kusi pięknymi widokami, od których trudno oderwać wzrok.

Nic dziwnego więc, że właściciele postawili na funkcjonalną zabudowę, jaką jest otwarta altana. Wiata ogrodowa stanęła na skraju posesji, skąd rozciąga się najpiękniejszy widok.

Przestrzeń ogrodu, tworząc przyjemne miejsce relaksu dla właścicieli oraz ich spotkań ze znajomymi przy letnim grillu.

Szkielet zabudowy powstał z drewnianych belek w stonowanym kolorze orzecha. Naturalny wygląd osiągnęliśmy, stosując technikę ręcznego szczotkowania elementów, które uwidoczniło słoje i sęki.

Boki konstrukcji uzupełniliśmy stałymi i ruchomymi panelami z poziomymi ażurami. Stałe elementy umieszczone na rogach pełnią funkcję dekoracyjną. Dzięki nim powstała altanka ogrodowa ekskluzywna, która łączy w sobie tradycyjny, klasyczny surowiec z nowoczesną, funkcjonalną formą. Natomiast przesuwne panele umieszczone na prowadnicach przejęły rolę drzwi. Zamknięte chronią wnętrze przed wiatrem i lekkim deszczem. Wprowadzają również delikatny cień przy największych upałach.

Altanka ażurowa nowoczesna – sposób na dach

Altanka ażurowa nowoczesna nie mogła obyć się bez dachu. Wykorzystaliśmy mleczne szkło hartowane, które jest praktyczne i eleganckie. Tworzy we wnętrzu delikatny półcień, zapobiegając jego nagrzewaniu. Chroni też przed deszczem, dzięki czemu właściciele mogą korzystać z zabudowy także w pochmurne dni.

Główną część zabudowy dopełnia nieosłonięta konstrukcja wykonana z dwóch belek poziomych opartych na drewnianych filarach. Ta część to nie tylko element nowoczesnego designu, ale praktyczna dostawka. Często wykorzystujemy takie rozwiązania, aby zwiększyć funkcjonalność, jaką mają małe altany ogrodowe. Jest to miejsce na hamak-kokon lub na fotel wiszący, który stworzy idealne miejsce na popołudniowy relaks w otoczeniu dźwięków natury.

Ten projekt udowadnia, że małe altany ogrodowe świetne organizują przestrzeń, tworząc eleganckie i przyjemne miejsce do codziennego odpoczynku. Takie panele ażurowe wykorzystywane są również w zadaszeniach tarasowych. Projekt Nowoczesne tarasy zadaszone, jest tego przykładem.