Nowoczesna Altana

Altanka drewniana nowoczesna

Nowoczesny minimalizm. Styl industrialny z nutką aranżacji loftowej. Kwintesencja nowoczesności. Wszystkie te określenia doskonale oddają charakter, jaki ma ta altanka ogrodowa ze szkłem.

Szkielet powstał z drewnianych belek w kolorze czarnego hebanowca w lekko grafitowym odcieniu. Delikatnie widoczne usłojenie sprawia, że ten uroczy, szklany domek w ogrodzie wygląda bardziej naturalnie i nieco egzotycznie. Ciemne drewno pasuje do głównego budynku. Wtapia się również w naturalną aranżację zielonej przestrzeni.  Belki zawieszone nad dachem dodają konstrukcji lekkości.

Efekt ten udało się spotęgować również szklanymi elementami. To one są tu głównym, dominującym materiałem, który nadaje ton całej konstrukcji. Altanka drewniana nowoczesna została wypełniona przezroczystymi panelami z każdej strony. Transparentne szkło hartowane znajduje się zarówno na bokach, jak i na dachu zabudowy. Z trzech stron panele są nieruchome i tworzą stabilne ściany.  Od frontu środkowe elementy są otwierane niczym drzwi tarasowe. Dzięki temu projekt sprawia, że altana nabiera charakteru domku, niewielkiej oranżerii o znacznej funkcjonalności.

Altanka drewniana nowoczesna – szkło w roli głównej.

Szklany, przezroczysty dach wpuszcza do środka dużo światła. W tym projekcie zastosowanie transparentnego zadaszenia było uzasadnione i podyktowane lokalizacją zabudowy. Znajduje się ona tuż pod brzozą, która daje wystarczająco dużo cienia i całkowicie osłania wnętrze od strony zachodniej, gdzie słońce operuje najdłużej. Przeszklona altana usytuowana pod drzewem zapewnia zatem komfortowe warunki do odpoczynku także w upalne, niedzielne południe. Jednocześnie wnętrze jest jasne i przyjemne. Dlatego może pełnić funkcję zarówno zewnętrznego salonu do spotkań z przyjaciółmi, jak i prywatnej oazy relaksu z książką w ręku i kawą na stoliku. To tylko jedne z możliwości, jakie daje altana. Dzięki temu ogród zyskał przyjemne, przestronne i eleganckie miejsce na przyjemną jadalnię, która w trakcie wieczornego grilla pomieści co najmniej kilka osób.

Osiągnięty efekt.

Zamknięta zabudowa jest też doskonałym, eleganckim schronem przed owadami, deszczem, wiatrem, a także chłodem. Dzięki temu ogród z altaną może być przestrzenią do spotkań i odpoczynku już od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dla zwiększenia funkcjonalności we wnętrzu można zainstalować ogrzewacz gazowy, by wydłużyć chwile relaksu nawet o kilka tygodni.

Możesz również sprawdzić inny projekt altany, Altana z lamelami jest rozwiązaniem bardziej otwartym.