Nowoczesna altana

Altanka drewniana nowoczesna

Nowoczesny minimalizm. Styl industrialny z nutką aranżacji loftowej. Kwintesencja nowoczesności. Wszystkie te określenia doskonale oddają charakter, jaki ma ta altanka ogrodowa ze szkłem.

altana drewniana nowoczesna
altana

Szkielet powstał z drewnianych belek w kolorze czarnego hebanowca w lekko grafitowym odcieniu. Delikatnie widoczne usłojenie sprawia, że ten uroczy, szklany domek w ogrodzie wygląda bardziej naturalnie i nieco egzotycznie. Ciemne drewno pasuje do głównego budynku. Wtapia się również w naturalną aranżację zielonej przestrzeni.  Belki zawieszone nad dachem dodają konstrukcji lekkości.

altanka ogrodowa ze szkłem
szklany domek w ogrodzie

Efekt ten udało się spotęgować również szklanymi elementami. To one są tu głównym, dominującym materiałem, który nadaje ton całej konstrukcji. Altanka drewniana nowoczesna została wypełniona przezroczystymi panelami z każdej strony. Transparentne szkło hartowane znajduje się zarówno na bokach, jak i na dachu zabudowy. Z trzech stron panele są nieruchome i tworzą stabilne ściany.  Od frontu środkowe elementy są otwierane niczym drzwi tarasowe. Dzięki temu projekt sprawia, że altana nabiera charakteru domku, niewielkiej oranżerii o znacznej funkcjonalności.

przeszklona altana
altana ogród

Altanka drewniana nowoczesna – szkło w roli głównej.

Szklany, przezroczysty dach wpuszcza do środka dużo światła. W tym projekcie zastosowanie transparentnego zadaszenia było uzasadnione i podyktowane lokalizacją zabudowy. Znajduje się ona tuż pod brzozą, która daje wystarczająco dużo cienia i całkowicie osłania wnętrze od strony zachodniej, gdzie słońce operuje najdłużej. Przeszklona altana usytuowana pod drzewem zapewnia zatem komfortowe warunki do odpoczynku także w upalne, niedzielne południe. Jednocześnie wnętrze jest jasne i przyjemne. Dlatego może pełnić funkcję zarówno zewnętrznego salonu do spotkań z przyjaciółmi, jak i prywatnej oazy relaksu z książką w ręku i kawą na stoliku. To tylko jedne z możliwości, jakie daje altana. Dzięki temu ogród zyskał przyjemne, przestronne i eleganckie miejsce na przyjemną jadalnię, która w trakcie wieczornego grilla pomieści co najmniej kilka osób.

Osiągnięty efekt.

Zamknięta zabudowa jest też doskonałym, eleganckim schronem przed owadami, deszczem, wiatrem, a także chłodem. Dzięki temu ogród z altaną może być przestrzenią do spotkań i odpoczynku już od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dla zwiększenia funkcjonalności we wnętrzu można zainstalować ogrzewacz gazowy, by wydłużyć chwile relaksu nawet o kilka tygodni.

Możesz również sprawdzić inny projekt altany, Altana z lamelami jest rozwiązaniem bardziej otwartym.