Nowoczesna Altana

Altanka ogrodowa

Zazwyczaj taka altanka ogrodowa wykonana jest na terenach prywatnych. Tym razem zabudowa zlokalizowana jest na firmowej działce, stając się częścią ciekawej aranżacji i idealnym miejscem na chwilowy relaks nie tylko w ciepłe miesiące. Celem tej budowy było stworzenie przyjemnego miejsca wypoczynkowego dla pracowników firmy. To miejsce w którym w ciągu dnia mogą odetchnąć, zjeść i zregenerować siły. Dzięki temu altanka to miejsce gdzie odbywają się spotkania kierownictwa z pracownikami.

Nowoczesna altana ze szkłem doskonale wpisała się w prosty, minimalistyczny charakter kubatury głównego budynku. Szkielet powstał z drewna z laminatem w ciemnym, grafitowym kolorze. Jedna ściana w całości pokryta została deskami o tej samej barwie. Pełni ona istotne funkcje.  Dlatego chroni wnętrze przed nagrzaniem od strony wschodniej. Takie nowoczesne altanki ze szkłem zapewniają też pełne poczucie prywatności. Ta zabudowa oddziela przestrzeń od sąsiadującej ulicy i chodnika. Chroni w ten sposób osoby korzystające z chwili relaksu przed wzrokiem przechodniów.

Pozostałe trzy boki konstrukcji wypełniliśmy ruchomymi panelami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Elementy na prowadnicach. Wnętrze można więc zamknąć lub otworzyć, a nowoczesna altana drewniana szklana chroni przed deszczem, wiatrem, a nawet chłodem i śniegiem. Dzięki temu wewnątrz wystarczy ogrzewacz gazowy aby zimą stworzyć ciepłą atmosferę wypoczynkową. Drewno i szkło izoluje od ucieczki temperatury.

Ostatnim elementem jest dach wykonany również z drewnianych, grafitowych desek, który zapewnia cień i osłonę przed południowym słońcem.

Powstała w ten sposób konstrukcja jest bardziej praktyczna i uniwersalna niż klasyczna, otwarta, nowoczesna altana. Opolskie to region, w którym często pojawiamy się z naszymi realizacjami. Zazwyczaj są to zabudowy przy domach prywatnych. Wiele ze sprawdzonych rozwiązań zastosowaliśmy także w tej firmowej przestrzeni, tworząc rozwiązanie zapewniające miły, przytulny kącik na drugie śniadanie. Posiłek w ogrodzie niezależnie od pory roku to doskonałe rozwiązanie.

Altanka ogrodowa kolorystycznie spójna z architekturą ogrodu. Projekt Nowoczesne zadaszenia na taras to punkt wyjściowy do stworzenia tej altanki ogrodowej