Nowoczesna Altana

Dwukolorowa altana ogrodowa

Lubisz eklektyzm łączący w sobie najlepsze cechy klasyki i nowoczesności? Zastanawiasz się, jaki kolor altany ogrodowej najlepiej wpisze się w taką aranżację? Nie musisz ograniczać się do jednej barwy, która mocno określa charakter zabudowy. Ponieważ ciekawym rozwiązaniem jest dwukolorowa altana ogrodowa. Taka Nowoczesna konstrukcja może połączyć to co tradycyjne z tym co współczesne, tworząc całość opartą na kontraście.

Taka właśnie jest ta minimalistyczna realizacja, w której główną rolę gra drewno. Przez to, że szkielet jest z belek pokrytych grafitową farbą kryjącą, która w cieniu przybiera odcień czarny. Można powiedzieć, że gładka faktura, bez sęków i słojów jest oszczędna i nowoczesna. Uzyskujemy ją poprzez dokładne szlifowanie drewna na etapie produkcji. To dzięki temu ta drewniana altana wygląda jakby była z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Aby przełamać chłód minimalizmu, boki uzupełniliśmy listwami w kolorze złotego dębu. Sęki i słoje wzmacniają ich naturalny wygląd. Elementy te wprowadzają sporą dawkę tradycyjności.

O sposobie przygotowania belek do montażu możesz przeczytać w na naszej podstronie Proces Produkcji.

Jasne ażury obudowują altanę z trzech stron. Przez co chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wprowadzają do wnętrza niezbędny cień,  dlatego zapewniają  stałą cyrkulację powietrza. Większość z nich to elementy stałe. Jedynie na boku od strony północnej ażury są częściowo na panelu przesuwnym.

Ściana od strony głównego budynku jest otwarta. Dzięki temu altana ogrodowa przy domu jest łatwo dostępna bezpośrednio z salonu.

Ostatnim elementem konstrukcji jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Takie rozwiązanie jest praktyczne i estetyczne. Altana ogrodowa dwa kolory z drewna ze szklanym zadaszeniem tworzy jasną przestrzeń, umożliwiając odpoczynek z książką w ręku. Jednocześnie mleczne szkło pochłania część promieni, zapewniając ochronę przed prażącym słońcem. Jest osłoną przed deszczem i wiatrem, dzięki czemu odpoczynek w ogrodzie jest możliwy także w pochmurne wiosenno-letnie dni. Szkło hartowane w dachu, jest równocześnie gwarancją bezpieczeństwa.

W projekcie Altana wiata ogrodowa, oddzielne kolory ma podłoga i konstrukcja altany. Polecamy sprawdzić jaki to dało efekt.