Nowoczesna altana

Dwukolorowa altana ogrodowa.

Lubisz eklektyzm łączący w sobie najlepsze cechy klasyki i nowoczesności? Zastanawiasz się, jaki kolor altany ogrodowej najlepiej wpisze się w taką aranżację? Nie musisz ograniczać się do jednej barwy, która mocno określa charakter zabudowy. Ponieważ ciekawym rozwiązaniem jest dwukolorowa altana ogrodowa. Taka Nowoczesna konstrukcja może połączyć to co tradycyjne z tym co współczesne, tworząc całość opartą na kontraście.

altana ogrodowa dwa kolory
altana ogrodowa dwa kolory listwa rombowa

Taka właśnie jest ta minimalistyczna realizacja, w której główną rolę gra drewno. Przez to, że szkielet jest z belek pokrytych grafitową farbą kryjącą, która w cieniu przybiera odcień czarny. Można powiedzieć, że gładka faktura, bez sęków i słojów jest oszczędna i nowoczesna. Uzyskujemy ją poprzez dokładne szlifowanie drewna na etapie produkcji. To dzięki temu ta drewniana altana wygląda jakby była z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Aby przełamać chłód minimalizmu, boki uzupełniliśmy listwami w kolorze złotego dębu. Sęki i słoje wzmacniają ich naturalny wygląd. Elementy te wprowadzają sporą dawkę tradycyjności.

O sposobie przygotowania belek do montażu możesz przeczytać w na naszej podstronie Proces Produkcji.

Jasne ażury obudowują altanę z trzech stron. Przez co chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wprowadzają do wnętrza niezbędny cień,  dlatego zapewniają  stałą cyrkulację powietrza. Większość z nich to elementy stałe. Jedynie na boku od strony północnej ażury są częściowo na panelu przesuwnym.

altana ogrodowa dwa kolory z drewna
altana ogrodowa dwa kolory nowoczesna
Ściana od strony głównego budynku jest otwarta. Dzięki temu altana ogrodowa przy domu jest łatwo dostępna bezpośrednio z salonu.

Ostatnim elementem konstrukcji jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Takie rozwiązanie jest praktyczne i estetyczne. Altana ogrodowa dwa kolory z drewna ze szklanym zadaszeniem tworzy jasną przestrzeń, umożliwiając odpoczynek z książką w ręku. Jednocześnie mleczne szkło pochłania część promieni, zapewniając ochronę przed prażącym słońcem. Jest osłoną przed deszczem i wiatrem, dzięki czemu odpoczynek w ogrodzie jest możliwy także w pochmurne wiosenno-letnie dni. Szkło hartowane w dachu, jest równocześnie gwarancją bezpieczeństwa.

W projekcie Altana wiata ogrodowa, oddzielne kolory ma podłoga i konstrukcja altany. Polecamy sprawdzić jaki to dało efekt.