Nowoczesna Altana

Mała altana do ogrodu

Nieduża altanka jest ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy nie posiadają rozległych działek, a chcą lepiej zorganizować miejsce w ogrodzie. To też opcja dla tych, którzy stawiają bardziej na zieloną przestrzeń. Jednocześnie zabudowa ogrodowa ma być  dla nich jedynie drobnym akcentem . Taką kropką nad „i”, która jasno wyznacza przestrzeń do popołudniowego relaksu po intensywnym dniu. Mała altanka jest także konstrukcją, którą często wybierają właściciele działek w rodzinnych ogródków działkowych. Spełni rolę pomieszczenia w którym przechowasz sprzęt podczas brzydkiej pogody.

Przy tej realizacji projektowaliśmy niewielką konstrukcję zlokalizowaną na średniej wielkości posesji, w pobliżu domu. Właściciele zdecydowali się na pozostawienie jak najwięcej zieleni, która jest miejscem zabaw dzieci. Mała altanka do ogrodu wypoczynkowa jest natomiast przestrzenią do spożywania wspólnych, rodzinnych posiłków w letnie, ciepłe dni i oazą wyciszenia dla rodziców. Dzieci w tej altanie są osłonięte przed słońcem i przenikliwym wiatrem co z pewnością wpływa również na ich zdrowie.

Zabawy na świeżym powietrzu nabierają nowego wymiaru.
Szkielet wykonany został z drewnianych belek w ciepłym, miodowym odcieniu orzecha.

Barwa jest wyrazista, a kontrastowe słoje i sęki nadają jej naturalnego wyglądu. Boki konstrukcji częściowo uzupełnione zostały panelami z poziomymi ażurami. Pełnią one funkcję dekoracyjną.

Ta nieduża, ogrodowa altanka z drewna jest całkowicie otwarta na ogród, tworząc z nim jedną, spójną przestrzeń. Nie posiada również pełnego zadaszenia. Dach to belki ułożone w równych odstępach, które dodają konstrukcji nowoczesności. Można je ciekawie wykorzystać. Mogą służyć jako miejsce na hamak-kokon lub huśtawki dla dzieci, co uatrakcyjni przestrzeń.

Tymczasem właściciele tej nieruchomości postawili na klasykę. Mała altana do ogrodu służy głównie jako miejsce odpoczynku rodziców podczas zabaw dzieci. Szybko przeistacza się też w plenerową jadalnię, a niewielki stół ogrodowy umożliwia im wspólne delektowanie się posiłkami w otoczeniu zieleni, w cieple promieni słonecznych i przy melodii granej przez naturę.

Taka mała altana do ogrodu, z powodzeniem zostanie też miejscem gdzie przechowasz quada lub skuter. Projekt Wiata na quada, też jest taką małą altaną.