Zadaszenie Tarasu Narożnego

Narożna pergola nowoczesna

Mała przestrzeń wymaga większej uwagi. Jest bowiem znacznie trudniej zaadaptować niewielki ogród do pełnienia wielu funkcji – miejsca do zabaw dla dzieci, wypoczynku rodziców i spotkań z przyjaciółmi. Doskonale sprawdzają się tu pergole drewniane. Zadaszenia tarasów w szczególności te wykonywane na indywidualne zamówienie, dają szeroki zakres możliwości. Uwzględniają każdy aspekt – od potrzeb właścicieli, przez lokalizację nieruchomości, aż po wielkość posesji.

Tak było także przy tej realizacji. Z analizy wszystkich wypadkowych powstała narożna pergola nowoczesna z miejscem na hamak, która doskonale organizuje otoczenie domu. Oddziela strefę relaksu i spotkań od zielonej części idealnej do zabaw dla dzieci. Właściciele zyskali wielofunkcyjną przestrzeń doskonałą zarówno na rodzinne obiady, relaksujące popołudnia, jak i gwarne uroczystości rodzinne.

Pergola drewniana nad tarasem wykonana  z belek w naturalnym, ciemnym odcieniu. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczniło sęki i słoje oraz wprowadziło subtelną nieregularność wybarwienia. Dzięki temu szkielet wygląda naturalnie, czym wpisuje się w charakter domu i otoczenia.

Narożna pergola nowoczesna i jej zabudowa ścian.

Ciekawym uzupełnieniem konstrukcji są panele uzupełnione delikatnymi żaluzjami w tym samym kolorze. Pełnią one kilka istotnych funkcji. Są elementem dekoracyjnym. Narożna pergola nowoczesna z żaluzjami wydaje się znacznie lżejsza, podczas gdy te elementy dyskretnie nadają jej wyrazistości oraz indywidualnego charakteru. Panele umieszczone są na prowadnicach, z tego względu można je bez problemu przesuwać, dopasowując ich ustawienie do położenia słońca. To znacznie zwiększa funkcjonalność rozwiązania. Narożna pergola nowoczesna z żaluzjami zamkniętymi tworzy przyjemne wnętrze skąpane w półcieniu, a jednocześnie otwarte na zielone, spokojne otoczenie. W przypadku tej realizacji nie było konieczności stosowania dodatkowych elementów zacieniających. Pergola drewniana nad tarasem wyeksponowana jest głównie na północ oraz na wschód. Dzięki temu słońce nie operuje intensywnie, a pobliskie drzewa dają wystarczającą ochronę przed promieniami.

Elementy boczne są też pewnego rodzaju osłoną przed właścicielami sąsiadujących posesji, ponieważ zapewniają większą prywatność niezbędną do prawdziwego wypoczynku.

Narożna pergola nowoczesna pokryta dachem z przezroczystego szkła hartowanego. To bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, które dzięki swoim zaletom jest najczęściej wybieraną opcją w takich realizacjach. Szkło wpuszcza do wnętrza światło, a jednocześnie absorbuje część promieni, co zwiększa komfort wypoczynku w godzinach południowych. Szkło może być brązowe jak np. nowoczesnej konstrukcji Zadaszenia tarasów i wiaty drewniane.Dach chroni właścicieli i meble tarasowe przed deszczem, co dało znacznie większe możliwości aranżacji przestrzeni. Narożna pergola nowoczesna w małym ogrodzie to zewnętrzny salonem i jadalnia. Wystarczyło miejsca na komplet wypoczynkowy i przestronny stół dla sześciu osób. W części zachodniej natomiast właściciele urządzili swoją własną, małą oazę relaksu, umieszczając przestronny hamak. Ta realizacja udowadnia, że mała przestrzeń nie jest ograniczeniem. Jej organizacja wymaga jedynie większego zmysłu, uwagi i bardziej przemyślanych rozwiązań, by stworzyć przestrzeń, która spełni wszystkie oczekiwania właścicieli, stając się miejscem wypoczynku i zabawy.