Zadaszenie narożne

Narożna pergola nowoczesna

Mała przestrzeń wymaga większej uwagi. Jest bowiem znacznie trudniej zaadaptować niewielki ogród do pełnienia wielu funkcji – miejsca do zabaw dla dzieci, wypoczynku rodziców i spotkań z przyjaciółmi. Doskonale sprawdzają się tu pergole drewniane. Zadaszenia tarasów w szczególności te wykonywane na indywidualne zamówienie, dają szeroki zakres możliwości. Uwzględniają każdy aspekt – od potrzeb właścicieli, przez lokalizację nieruchomości, aż po wielkość posesji.

Tak było także przy tej realizacji. Z analizy wszystkich wypadkowych powstała narożna pergola nowoczesna z miejscem na hamak, która doskonale organizuje otoczenie domu. Oddziela strefę relaksu i spotkań od zielonej części idealnej do zabaw dla dzieci. Właściciele zyskali wielofunkcyjną przestrzeń doskonałą zarówno na rodzinne obiady, relaksujące popołudnia, jak i gwarne uroczystości rodzinne.

Pergola drewniana nad tarasem wykonana  z belek w naturalnym, ciemnym odcieniu. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczniło sęki i słoje oraz wprowadziło subtelną nieregularność wybarwienia. Dzięki temu szkielet wygląda naturalnie, czym wpisuje się w charakter domu i otoczenia.

narożna pergola nowoczesna
narożna pergola nowoczesna z miejscem na hamak

Narożna pergola nowoczesna i jej zabudowa ścian.

Ciekawym uzupełnieniem konstrukcji są panele uzupełnione delikatnymi żaluzjami w tym samym kolorze. Pełnią one kilka istotnych funkcji. Są elementem dekoracyjnym. Narożna pergola nowoczesna z żaluzjami wydaje się znacznie lżejsza, podczas gdy te elementy dyskretnie nadają jej wyrazistości oraz indywidualnego charakteru.

Panele umieszczone są na prowadnicach, z tego względu można je bez problemu przesuwać, dopasowując ich ustawienie do położenia słońca. To znacznie zwiększa funkcjonalność rozwiązania. Narożna pergola nowoczesna z żaluzjami zamkniętymi tworzy przyjemne wnętrze skąpane w półcieniu, a jednocześnie otwarte na zielone, spokojne otoczenie.

W przypadku tej realizacji nie było konieczności stosowania dodatkowych elementów zacieniających. Pergola drewniana nad tarasem wyeksponowana jest głównie na północ oraz na wschód. Dzięki temu słońce nie operuje intensywnie, a pobliskie drzewa dają wystarczającą ochronę przed promieniami.

narożna pergola nowoczesna w małym ogrodzi
narożna pergola nowoczesna z żaluzjami

Elementy boczne są też pewnego rodzaju osłoną przed właścicielami sąsiadujących posesji, ponieważ zapewniają większą prywatność niezbędną do prawdziwego wypoczynku.

Narożna pergola nowoczesna pokryta dachem z przezroczystego szkła hartowanego. To bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, które dzięki swoim zaletom jest najczęściej wybieraną opcją w takich realizacjach. Szkło wpuszcza do wnętrza światło, a jednocześnie absorbuje część promieni, co zwiększa komfort wypoczynku w godzinach południowych. Szkło może być brązowe jak np. nowoczesnej konstrukcji Zadaszenia tarasów i wiaty drewniane.

Dach chroni właścicieli i meble tarasowe przed deszczem, co dało znacznie większe możliwości aranżacji przestrzeni. Narożna pergola nowoczesna w małym ogrodzie to zewnętrzny salonem i jadalnia. Wystarczyło miejsca na komplet wypoczynkowy i przestronny stół dla sześciu osób. W części zachodniej natomiast właściciele urządzili swoją własną, małą oazę relaksu, umieszczając przestronny hamak.

Ta realizacja udowadnia, że mała przestrzeń nie jest ograniczeniem. Jej organizacja wymaga jedynie większego zmysłu, uwagi i bardziej przemyślanych rozwiązań, by stworzyć przestrzeń, która spełni wszystkie oczekiwania właścicieli, stając się miejscem wypoczynku i zabawy.