Zadaszenia tarasów i wiaty drewniane w tym samym stylu

Zadaszenia tarasowe

Taras drewniany zadaszony typ CRX

Ta realizacja to tak naprawdę dwa osobne projekty, które wymagały wspólnego mianownika.

Właściciele tej stosunkowo niewielkiej nieruchomości marzyli o komfortowym miejscu, w którym w ciepłe miesiące mogliby odpoczywać, ciesząc się otaczającą ich zielenią. Na liście życzeń znajdowała się także wiata na auto, która byłaby doskonałą alternatywą dla garażu.

Zrealizowaliśmy te marzenia. Stworzyliśmy dwa osobne projekty: nowoczesny taras zadaszony oraz wiatę wolnostojącą, które uzupełniają zabudowę domu.

Zacznijmy od pierwszego elementu.

zadaszenia tarasów
nowoczesny taras zadaszony

Zadaszenia tarasów muszą pasować do charakteru budynku. W tej nowoczesnej zabudowie właściciele postawili na szarość i brąz. Konstrukcję dopasowaliśmy do drugiej barwy, tworząc nowoczesną wiatę tarasową z drewna o ciepłej, czekoladowej barwie mahoniu. Surowy charakter nadają jej słoje i widoczne sęki. Uzyskaliśmy je poprzez szczotkowanie każdego elementu osobno. Ciemny szkielet przełamaliśmy panelami ruchomymi z poziomymi żaluzjami w ciepły, złocistym odcieniu dębu. Dzięki temu projekt nabrał ciekawego, indywidualnego designu.

jak zadaszyć taras
gotowe zadaszenie tarasu z drewna

Gotowe zadaszenie tarasowe z drewna z ruchomymi panelami na dwóch ścianach jest funkcjonalnym rozwiązaniem. Przesuwne elementy można ustawiać w zależności od położenia słońca. Było to istotne w tym projekcie, gdyż dom z zadaszonym tarasem wyeksponowany jest na stronę południową i zachodnią. Żaluzje dają półcień, zapewniając jednocześnie stałą cyrkulację powietrza i nie zasłaniając przepięknych widoków na wzgórza. Chronią też przed wiatrem.

aranżacja tarasu zadaszonego
dom z zadaszonym tarasem

Aranżacja tarasu zadaszonego wykończona została przyciemnionym szkłem hartowanym. Lekki dach w odcieniu delikatnego brązu doskonale komponuje się ze szkieletem oraz elewacją budynku. Jednocześnie zatrzymuje promienie słoneczne i nie dopuszcza do nadmiernego nagrzania wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, jak zadaszyć taras w stylu nowoczesnym, szkło hartowane jest idealną propozycją.

carport
nowoczesna wiata garażowa

Kolejnym elementem tego zlecenia była wiata wolnostojąca. Carport jest idealną alternatywą dla znacznie droższych garaży zamkniętych. Chroni karoserię samochodu przed deszczem oraz śniegiem. W tym projekcie wykorzystaliśmy te same elementy drewniane, co w przypadku zadaszenia tarasu. Konstrukcja powstała z drewna w kolorze mahoniowym, a dwie ściany stworzone są z poziomych żaluzji o odcieniu złotego dębu, Takie rozwiązanie wprowadza do aranżacji spójność. Belki szkieletu umieściliśmy na betonowych blokach, co pozwoliło wyrównać poziom terenu pomiędzy przednią, a tylną częścią zabudowy.

wiata wolnostojąca
wiata na auto

Z czego dach w garażu? My polecamy drewniane belki. W tej wiacie carport wykorzystaliśmy elementy w jasnym kolorze. Szczelnie ułożone całkowicie chronią samochody przed wilgocią, a jednocześnie są ciekawym, designerskim uzupełnieniem całości projektu.

z czego dach w garażu

Tworząc dwa osobne zabudowania dostarczyliśmy właścicielom funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Wiata na auto jest praktyczna i łatwo dostępna. Pozwala na zaparkowanie 2 rodzinnych samochodów.

Tymczasem nowoczesny dom z zadaszonym tarasem zyskał dodatkową przestrzeń na grilla, którego właściciele są wielkimi fanami.