Zadaszenie narożne

Narożna pergola

Jeśli chcesz dodać ciekawy element dekoracyjny do swojego ogrodu, dobrym rozwiązaniem może okazać się pergola. Zabudowa tarasu narożna, którą wykonaliśmy na tej działce, pełni głównie funkcję ozdobną. Jednocześnie jasno wydziela część wypoczynkową od zielonej strefy ogrodu, co pozwala na lepszą organizację niewielkiej przestrzeni. Było to wyzwanie dla naszego zespołu, ponieważ dojście do posesji oraz ilość miejsca była niewielka. Większość firm zajmujących się zadaszeniami tarasowymi, nie chciała podjąć się tego zadania. Postanowiliśmy pomóc inwestorom i stworzyć dla nich przytulne miejsce na relaks w zaciszu własnego ogrodu.

pergola zabudowa tarasu narożna
pergola narożna

Konstrukcja powstała z solidnego drewna BSH, które wykazuje się wyjątkową trwałością, wytrzymałością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne — w szczególności na wilgoć. Orzechowa barwa zgrywa się ze stonowaną kolorystyką elewacji budynku, do którego przylega narożna pergola tarasowa. Prosta, minimalistyczna konstrukcja nabiera eklektycznego, nieco naturalnego charakteru dzięki wyraźnemu usłojeniu i kontrastowym sękom. Efekt ten udało nam się osiągnąć przez ręczne szczotkowanie każdego elementu. To sprawia, że pergola narożna doskonale współgra z zielonym otoczeniem — soczystą trawą i gęstymi iglakami otaczającymi działkę.

Pierwotnie mieliśmy wykonać ciepły ogród zimowy, o mniejszej powierzchni zabudowy. Jednak w trakcie rozmów ustaliliśmy, że większa zabudowa pergolą będzie lepszym rozwiązaniem.

O zaletach i wadach ogrodów zimowych z aluminium możesz przeczytać we wpisie Ogród zimowy aluminiowy, na naszym blogu.

Narożna pergola – użyte materiały.

narożna pergola tarasowa prosta
narożna pergola zabudowa tarasu

Właściciele zdecydowali, że konstrukcja pozostanie otwarta. Niezabudowane są zarówno boki, jak i dach. Taka narożna pergola jest świetnym sposobem na wyznaczenie strefy rekreacyjnej. Pozostawia ją jasną i przestronną. Pozwala delektować się zielonym otoczeniem. Narożna pergola zabudowa tarasu w tej formie może być również wykorzystana jako podpora hamaku lub kokonu. Ten zabieg stworzy przyjemny i romantyczny kącik relaksu o egzotycznym uroku.

Jedna ściana została z ekranami drewnianymi. Wstępnie w planie były pionowe lamele obrotowe. Jednak w związku z małą ilością naturalnego światła na tarasie, odradziliśmy to rozwiązanie. Mogłoby za bardzo zacienić wnętrze tarasu.

Inwestorzy planowali zabudowę taką jak w projekcie Zadaszenie z lamelami. Jednak do każdego projektu podchodzimy profesjonalnie, wyjaśniliśmy jaki efekt powstanie i zaproponowane zostało rozwiązanie na pozostawienie przestrzeni otwartej.