Nowoczesna Altana

Nowoczesna altanka do ogrodu

Właściciele tej nieruchomości mieli wizję „domowego kina w ogrodzie”. Chcieli stworzyć miejsce, w którym mogliby odpocząć, zrelaksować się w towarzystwie przyjaciół. Miejsce gdzie delektują się potrawami z grilla oraz  mają możliwość projekcji umilających czas. Marzenia te spełnia wolnostojąca wiata. Altana ogrodowa drewniana doskonale wpisuje się w zieleń otoczenia. Jest jednocześnie nowoczesna i klasyczna. Ta piękna altana ogrodowa wykonana została w głównej mierze z drewna w ciepłym, miodowym odcieniu orzecha. Kontrastowe sęki i słoje tworzą efekt naturalności. Są też elementem nawiązującym do klasycznych konstrukcji tego typu. Naturalne drewno tworzy wrażenie przytulności i atmosferę zachęcającą relaksu.

Szkielet konstrukcji po bokach uzupełniają elementy, które zwiększają funkcjonalność, jaką ma ta nowoczesna altanka do ogrodu. Zabudowa z dwóch stron  deskami. Powstałe w ten sposób ściany chronią wnętrze przed nadmierną ekspozycją na słońce od strony zachodniej, gdzie w godzinach popołudniowych operuje ono najintensywniej. Stałe ukrycie wnętrza w cieniu sprawia, że nowoczesna altanka do ogrodu jest przyjemnym miejscem nawet w upale.

Pełna zabudowa boku od strony ogrodzenia ma także za zadanie odizolować wnętrze od sąsiedniej posesji i zapewnić większą prywatność.

Nowoczesna altana – zabudowa ścian

W rogach dwóch pozostałych boków umieściliśmy stałe panele z poziomymi ażurami. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Żaluzje chronią też przed słońcem, a jednocześnie zapewniają stałą cyrkulację powietrza, która tworzy we wnętrzu zabudowy przyjemny mikroklimat.

Po bokach nowoczesna altanka do ogrodu z drewna uzupełniona  przesuwnymi ekranami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego. Umieszczone na prowadnicach elementy pełnią funkcję drzwi. Można je otworzyć lub zamknąć w zależności od pogody. Nowoczesna altanka do ogrodu ze szkłem chroni przed wiatrem oraz deszczem, umożliwiając odpoczynek przy niesprzyjającej aurze lub w chłodniejsze noce. Dach pokryty został drewnianymi deskami, które najlepiej sprawdzają się w tego typu zabudowach. Całkowicie chronią przed południowym słońcem, tworzą przyjemny cień w upale, a przy odpowiedniej impregnacji są trwałe i niezwykle odporne. Cień jest też niezbędny do komfortowego oglądania projekcji wyświetlanych na białym ekranie.

Belki drewniane „lewitujące” nad dachem nadają konstrukcji lekkości i wzmacniają jej nowoczesny charakter. Aby zminimalizować nagrzewanie się wnętrza, zabudowaliśmy całkowicie dach oraz dwie ściany. To ostatnie rozwiązanie chroni też właścicieli przed wzrokiem sąsiadów.

Nowoczesna altanka do ogrodu – wyposażenie wnętrza

Jednak to nie sama forma zabudowy, ale jej wnętrze jest najbardziej zindywidualizowaną częścią projektu, jakim jest ta nowoczesna altanka do ogrodu. Właśnie dlatego wyposażenie w projektor wraz z chowanym ekranem sufitowym spełniło marzenie właścicieli o domowym kinie w ogrodzie. Projektor przy suficie jest niemal niewidoczny. Dobrze komponuje się z wiszącymi lampami, które umilają wieczorne spotkania.

Sam ekran jest na jednej z zabudowanych ścian — w najbardziej zacienionym miejscu, dzięki czemu oglądanie jest komfortowe.

Aranżacja wolnostojącej zabudowy nie była trudna ze względu na stosunkowo duże rozmiary. Dlatego wnętrze stało się przestronną jadalnią ze stołem, przy którym wygodnie usiądzie minimum 8-10 osób. Całość przygotowana jest do relaksujących spotkań w przyjacielskiej atmosferze, które mogą przeciągnąć się do samego rana.

Konstrukcje malujemy w sposób uwidaczniający usłojenie drewna lub farbami kryjącymi. Projekt Lamelowe zadaszenie ogrodowe, pomalowany jest farbą w kolorze RAL 7016.