Zadaszenie narożne

Nowoczesna pergola tarasowa

Maksimum funkcjonalności zamknięte w kwintesencji minimalistycznego designu – tak najlepiej określić można charakter, jaki ma ta nowoczesna pergola tarasowa. Narożna zabudowa to przestronne, komfortowe miejsce do odpoczynku. Podnosi walory użytkowe domu i organizuje przestrzeń wokół niego.

Konstrukcja wykonana  z drewna BSH pokrytego farbą w grafitowym odcieniu. Barwa dopasowana jest do wykończenia balkonów, dzięki czemu nowoczesna pergola tarasowa antracyt tworzy z domem wizualnie spójną całość.

panele szklane w pergoli
nowoczesna pergola tarasowa antracyt

Ważnym materiałem konstrukcyjnym w tej realizacji jest szkło. Jego brązową wersję zastosowaliśmy w formie przesuwnych paneli zainstalowanych na ścianach od strony południowej i zachodniej. Umieszczone one zostały na prowadnicach, co ułatwia ich otwieranie i zamykanie. Taka pergola ma nie tylko duże walory estetyczne. Jest przede wszystkim praktyczna. Szkło chroni przed słońcem w godzinach jego najintensywniejszego działania, ale także przed deszczem, wiatrem i burzami. Ekrany dają schronienie właścicielom oraz meblom ogrodowym, które w tym wypadku są wygodnym zestawem wypoczynkowym.

Zamiast szkła grafitowego można użyć szkła brązowego. Taka zabudowa może również zabezpieczyć balkon. Przykładem jest projekt Zadaszenie balkonu

nowoczesna pergola tarasowa
Balustrada z zadaszeniem

Zapewniają też prywatność, izolując wnętrze od sąsiednich posesji i wzroku ich właścicieli. Dzięki przesuwnym panelom nowoczesna pergola tarasowa z drewna tworzy prawdziwą enklawę relaksu zarówno w niedzielny poranek, jak i piątkowe popołudnie.

Szkło wykorzystane również na dachu – tym razem w wersji mlecznej. Wpuszcza ono więcej światła do wnętrza, dzięki czemu nowoczesna pergola tarasowa antracyt jest funkcjonalna, a także przestronna i optycznie większa. Dach chroni przed nagrzaniem, absorbując część promieni.

nowoczesna pergola z drewna

Szkielet nabiera wizualnej lekkości, co jest estetycznym akcentem w dużych konstrukcjach zadaszeń na narożnych tarasach.

Istotnym elementem wykończeniowym jest praktyczna, drewniana balustrada pokryta farbą w tym samym odcieniu co szkielet. Jej design oparty na prostych, poziomych deskach nawiązuje do wyglądu balkonów. Chroni przed upadkiem z podwyższonej konstrukcji przy otwartych elementach szklanych.

Zabudowa tarasu z balustradą to bezpieczna przestrzeń do zabaw dla dzieci, na czym w szczególności zależało właścicielom nieruchomości.