Nowoczesna pergola ogrodowa sposób na odpoczynek

Zadaszenia narożne

Nowoczesna pergola tarasowa

Maksimum funkcjonalności zamknięte w kwintesencji minimalistycznego designu – tak najlepiej określić można charakter, jaki ma ta nowoczesna pergola tarasowa. Narożna zabudowa tworzy przestronne, komfortowe miejsce do odpoczynku. Podnosi walory użytkowe domu i organizuje przestrzeń wokół niego.

Konstrukcja wykonana została z drewna BSH pokrytego laminatem w grafitowym odcieniu. Barwa dopasowana jest do istniejącego wykończenia balkonów, dzięki czemu nowoczesna pergola tarasowa antracyt tworzy z domem wizualnie spójną całość.

nowoczesna pergola tarasowa narożna
nowoczesna pergola tarasowa antracyt

Ważnym materiałem konstrukcyjnym w tej realizacji jest szkło. Jego brązową wersję zastosowaliśmy w formie przesuwnych paneli zainstalowanych na ścianach od strony południowej i zachodniej. Umieszczone one zostały na prowadnicach, co ułatwia ich otwieranie i zamykanie. Taka nowoczesna pergola tarasowa ma nie tylko duże walory estetyczne. Jest przede wszystkim praktyczna. Szkło chroni przed słońcem w godzinach jego najintensywniejszego działania, ale także przed deszczem, wiatrem i burzami. Ekrany dają schronienie właścicielom oraz meblom ogrodowym, które w tym wypadku są wygodnym zestawem wypoczynkowym.

nowoczesna pergola tarasowa
nowoczesna pergola tarasowa z balustradą

Zapewniają też prywatność, izolując wnętrze od sąsiednich posesji i wzroku ich właścicieli. Dzięki przesuwnym panelom nowoczesna pergola tarasowa z drewna tworzy prawdziwą enklawę relaksu zarówno w niedzielny poranek, jak i piątkowe popołudnie.

Szkło wykorzystane zostało również na dachu – tym razem w wersji mlecznej. Wpuszcza ono więcej światła do wnętrza, dzięki czemu nowoczesna pergola tarasowa antracyt jest funkcjonalna, a także przestronna i optycznie większa. Dach chroni przed nagrzaniem, absorbując część promieni.

nowoczesna pergola tarasowa z drewna

Szkielet nabiera wizualnej lekkości, co jest estetycznym akcentem w dużych konstrukcjach, jaką jest ta nowoczesna pergola tarasowa narożna.

Istotnym elementem wykończeniowym jest praktyczna, drewniana balustrada pokryta laminatem w tym samym odcieniu co szkielet. Jej design oparty na prostych, poziomych deskach nawiązuje do wyglądu balkonów. Chroni przed upadkiem z podwyższonej konstrukcji przy otwartych elementach szklanych.

Nowoczesna pergola tarasowa z balustradą stała się bezpieczną przestrzenią także do zabaw dla dzieci, na czym w szczególności zależało właścicielom nieruchomości.