Zadaszenie narożne

Nowoczesna pergola z żaluzjami

Pergole ogrodowe są wielofunkcyjne. Poprawiają komfort i organizują przestrzeń. Idealnie dobrane do charakteru nieruchomości stanowią również kropkę nad “i” w aranżacji przestrzeni. We wszystkich tych rolach spełnia się idealnie ta nowoczesna pergola z żaluzjami i szkłem.

Ponadczasowa elegancja i komfortowa wielofunkcyjność – te cztery słowa najlepiej oddają charakter, jaki ma ta nowoczesna pergola ogrodowa. Pełna zabudowa aż dwóch ścian budynku pozwoliła na stworzenie wygodnego, przestronnego miejsca do odpoczynku i biesiadowania, które może być wykorzystywane niemal przez cały rok. Jest idealne zarówno na niedzielny poranek we dwoje, jak i na nieformalne spotkanie w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

nowoczesna pergola tarasowa z żaluzjami
nowoczesna pergola na tarasie

Konstrukcja wykonana z drewna w ciepłym, czekoladowym odcieniu, który pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej oraz elementów wykończeniowych głównego budynku. Każdy bok konstrukcji uzupełniają stałe, wąskie żaluzje drewniane umiejscowione w rogach zabudowy. Nowoczesna pergola z żaluzjami drewnianymi jest estetyczna i praktyczna. Panele pełnią funkcję dekoracyjną. Są też wzmocnieniem dla szkieletu. Natomiast zamykane ruchome deseczki chronią przed wiatrem i deszczem. Ich otwarcie w upalne dni zapewnia stałą cyrkulację powietrza.

Zamiast systemu żaluzji można zastosować pionowe lamele obrotowe. Przykładem takiego rozwiązania jest Zadaszenie przyścienne tarasu.

Podobne funkcje pełnią również szklane panele przesuwne uzupełniające boki zabudowy. Wykonane z przezroczystego szkła hartowanego, dzięki czemu pozwalają cieszyć się przepięknymi widokami rozciągającymi się za granicą nieruchomości. Wykorzystanie transparentnego materiału było tu możliwe, gdyż nowoczesna pergola z żaluzjami na taras wyeksponowana jest na stronę północną oraz wschodnią. Nie wymagała więc dodatkowych elementów chroniących przed intensywnym słońcem.

pergola ruchome deseczki
pergola ze szkłem

Czy nowoczesna pergola z żaluzjami i szkłem może być ogrzewana?

Szkło połączone z drewnianymi panelami stanowi idealną ochronę przed deszczem i wiatrem, a także przymrozkami. Konstrukcja jest całoroczna. Przy większych spadkach temperatur wnętrza można ogrzać przenośnym piecykiem elektrycznym lub gazowym.

Przed słońcem chroni dach pokryty mlecznym szkłem hartowanym. Wprowadza ono do wnętrza delikatny półcień, umożliwiając odpoczynek także w południe, gdy słońce operuje najmocniej.

Tak oto powstała przestronna, nowoczesna pergola z żaluzjami. Aranżacja takiej przestrzeni nie jest trudna. Właściciele zyskali dodatkowe miejsce na przestronny salon wypoczynkowy w ogrodzie połączony z jadalnią. W węższej części powstał intymny kącik do relaksu we dwoje przy ulubionej kawie i z fascynującą książką w ręku.

pergola z żaluzjami
pergola aranżacja