Zadaszenie Tarasu Narożnego

Nowoczesny taras z zadaszeniem

Dom z narożnym tarasem daje ogromne możliwości aranżacji wygodnej, przestronnej strefy relaksu w ogrodzie. Narożna pergola z żaluzjami okazała w tym wypadku się optymalnym rozwiązaniem. Dzięki niej betonowy taras stał się naturalnym przedłużeniem salonu – idealnym miejscem na odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół zarówno w letnie, słoneczne popołudnie, jak i późno-wiosenny, deszczowy wieczór.

Narożne zadaszenie z żaluzjami przyciąga elegancją i minimalizmem. Szkielet powstał z drewnianych beli w kolorze orzecha, który pasuje do dachówki, stolarki okiennej, a także do kremowej elewacji budynku.

Każdy bok konstrukcji w rogach wypełniony został panelami z drewnianymi żaluzjami. Ruchome deseczki na tarasie z zadaszeniem pełnią wiele funkcji. Z jednej strony są elementem dekoracyjnym zwiększającym wyrazistość zabudowy. Z drugiej natomiast zamykane chronią częściowo przed promieniami słońca. To istotny element tego projektu, gdyż nowoczesny taras z zadaszeniem wyeksponowany jest głównie na stronę południową i zachodnią.

Żaluzje w narożnym zadaszeniu tarasu chronią też przed deszczem. Są osłoną nie tylko dla właścicieli i ich gości, ale także dla mebli tarasowych.

O zaletach zadaszenia tarasu oraz sposobach na stworzenie własnej strefy relaksu, przeczytasz we wpisie Zadaszenie tarasu sposób na strefę relaksu.

Podobne funkcje pełni dach, który w tym projekcie wykonaliśmy z mlecznego szkła hartowanego. Jest to idealne rozwiązanie na dom z narożnym tarasem. Przestronna konstrukcja zyskuje lekkości. Dach przepuszcza światło słoneczne, rozjaśniając wnętrze. Jednocześnie absorbuje część promieni, zapewniając półcień i osłonę przed nadmiernym nagrzaniem.

Ruchome deseczki na trasie z zadaszeniem ze szkła mlecznego stworzyły komfortowe wnętrze, które jest fantastycznym sposobem na przyjęcia w gronie rodziny i przyjaciół.

Projekt tego zadaszenia był mocno rozwojowy, zaczęliśmy od wykonania narożnej pergoli. Zrobiliśmy z niej zadaszenie tarasu narożnego a następnie zabudowaliśmy ściany shuttersami. W przyszłości będzie dalsza zabudowa ścian. Wszystko jest możliwe, dzięki zastosowaniu niewidocznych systemów montażu, oraz pełnej dowolności konstrukcyjnej.

Pierwotnie konstrukcja wyglądała tak jak projekt Narożna pergola. Zobacz sam różnicę.