Nowoczesna altana

Ogrodowa altana

Ta przestronna ogrodowa altana ze szkłem i lamelami fantastycznie wkomponowała się w czarujący ogród, dając właścicielom przestrzeń do komfortowego odpoczynku w otoczeniu zieleni nie tylko w promieniach letniego słońca.

Konstrukcja jest synergią tradycyjnego drewna i nowoczesnego szkła. Altana ogrodowa zimowa jest nie tylko estetyczna, ale też praktyczna.

Szkielet wykonany został z jasnego drewna. Lekko uwidocznione sęki i słoje nadają belkom naturalnego wyglądu, który pięknie komponuje się z bujną roślinnością ogrodu. Mimo swojej prostoty elementy drewniane pełnią funkcję dekoracyjną, wpływając na współczesny charakter, jaki ma ta ogrodowa altana.

Nowoczesna zabudowa uzupełniona została szklanymi ekranami stałymi i ruchomymi, które potęgują efekt.
ogrodowa altana nowoczesna
ogrodowa altana

Na bokach wykorzystaliśmy ciemne szkło hartowane. Części w rogach są stałe, środkowe panele natomiast przesuwają się po prowadnicach, co daje możliwość otworzenia lub zamknięcia wnętrza. Przydymione szkło jest eleganckie, a jednocześnie niezwykle praktyczne. Poprawia funkcjonalność, jaką mają altany ogrodowe. Drewniane przydomowe konstrukcje tworzą wówczas rewelacyjne warunki do relaksu podczas letnich upałów. Ciemne ekrany absorbują część promieni.  Dzięki czemu chronią wnętrze przed nagrzaniem. Tworzą przyjemny półcień, dając możliwość ucieczki przed palącym słońcem. Pełne zamknięcie boków osłania też przed deszczem i wiatrem, pozwalając delektować się otoczeniem także w czasie jesiennej słoty i wiosennych chłodów.

Funkcjonalność tę wzmacnia dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Również chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem, jednak przepuszcza więcej światła, rozjaśniając wnętrze.

ogrodowa altana ze szkłem
ogrodowa altana ze szkłem i lamelami
Wszystkie te elementy sprawiają, że ogrodowa altana ze szkłem jest praktyczną konstrukcją, zapewniającą specyficzny mikroklimat.

Delikatny półcień daje odpocząć od upałów.  Dlatego jesienią i późną wiosną zabudowa staje się zamkniętą altaną ogrodową zimową, umożliwiając relaks na łonie natury bez względu na niesprzyjającą aurę.

Konstrukcja wzbogacona została o jeszcze jeden element. Zlokalizowana bardzo blisko wejścia do domu łączy się z nim jednym bokiem. Wypełniają go drewniane, pionowe lamele o dużych walorach dekoracyjnych. Ta część również pokryta została dachem szklanym, co zapewnia stosowną osłonę. Ogrodowa altana ze szkłem i lamelami zyskuje dodatkową funkcjonalność, a właściciele jeszcze większy komfort.

Altana Cube, będzie lepszym rozwiązaniem do ogrodu, gdy potrzebujemy osłonić się od sąsiadów.