Pergola na taras zamykana drewnianymi ekranami.

Zadaszenia narożne

Pergola na taras rozsuwana

Właściciele tej nieruchomości mają przywilej mieć za sąsiada nieokiełznaną naturę. Zielone otoczenie z drzew, krzewów i traw sprawia, że miejsce to jest wyjątkową, prawdziwą oazą spokoju. Nic dziwnego, że właściciele marzyli o przestrzeni wokół domu, w której mogliby cieszyć się tymi widokami po powrocie z pracy i w wolne weekendy.

Ich oczekiwania spełniła pergola na taras. Zadaszenie narożne stworzyło przestronne “wnętrze na zewnątrz”, zorganizowało przestrzeń wokół domu i dało dodatkowe miejsce relaksu w ciepłe miesiące. Funkcjonalne pokrycie pergoli tarasowej umożliwiło jej adaptację na dodatkowy salon na świeżym powietrzu.

Pergola na taras zamykana z drewna wykonana została z belek w ciemnym, naturalnym kolorze. Surowy charakter zabudowy podkreślają widoczne sęki i słoje. Efekt ten udało nam się uzyskać poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu.

Szkielet uzupełniony został ruchomymi panelami z poziomymi ażurami. Dzięki nim pergola na taras zamykana tworzy funkcjonalną i wygodną przestrzeń. Drewniane elementy chronią przed słońcem, ale jednocześnie umożliwiają stałą cyrkulację powietrza, co istotne w czasie upałów. Panele umieszczone na prowadnicach dają się łatwo przesuwać. Dzięki temu można je ustawić w zależności od położenia słońca.

Kolejnym praktycznym elementem jest zadaszenie pergoli tarasowej. Wykonane zostało z mlecznego szkła hartowanego. Taki dach wpuszcza do wnętrza światło, a jednocześnie absorbuje część promieni, chroniąc przestrzeń przed nagrzaniem. Jest też osłoną przed deszczem. Właściciele mogli więc wybrać meble tapicerowane i stworzyć aranżację w formie zewnętrznego salonu.

Szkło jest też wizualnie lekkie, co istotne przy tak dużych konstrukcjach jak ta pergola na taras zamykana. Nowoczesna forma nie przytłacza ogrodu, a stanowi fenomenalne uzupełnienie całej aranżacji domu i jego otoczenia.

Taras stał się integralną częścią przestrzeni. Naturalna konstrukcja doskonale wpisuje się w zieleń na posesji i nietkniętą naturę za jej granicą. My już czujemy rozchodzący się o poranku aromat kawy wymieszany z zapachem świerków.