Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola na taras rozsuwana

Właściciele tej nieruchomości mają przywilej mieć za sąsiada nieokiełznaną naturę. Zielone otoczenie z drzew, krzewów i traw sprawia, że miejsce to jest wyjątkową, prawdziwą oazą spokoju w której szaleje wiatr. Dlatego właściciele marzyli o zamknięciu przestrzeni wokół domu, w której mogliby cieszyć się tymi widokami po powrocie z pracy i w wolne weekendy bez konieczności chowania mebli przed podmuchami wiatru.

Oczekiwania spełnia pergola na taras rozsuwana. Zadaszenie narożne to przestronne “wnętrze na zewnątrz”, zorganizowało przestrzeń wokół domu, w rezultacie dało dodatkowe miejsce relaksu w ciepłe miesiące. Funkcjonalne pokrycie pergoli tarasowej umożliwia jej adaptację na dodatkowy salon na świeżym powietrzu.

Ponieważ Pergola na taras zamykana z drewna wykonana została z belek w ciemnym, naturalnym kolorze. Surowy charakter zabudowy podkreślają widoczne sęki i słoje. Efekt ten udało nam się uzyskać poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu.

Pergola na taras rozsuwana- wykorzystane materiały.

Przesuwane panele uzupełniły szkielet konstrukcji. Dzięki nim pergola na taras zamykana to funkcjonalna i wygodna przestrzeń. Drewniane elementy chronią przed słońcem, ale umożliwiają stałą cyrkulację powietrza, co istotne w czasie upałów. Panele dzięki prowadnicom są łatwo przesuwalne. Dzięki temu można je ustawić w zależności od położenia słońca. Kolejnym praktycznym elementem jest zadaszenie pergoli tarasowej. Zrobione zostało z mlecznego szkła hartowanego, dlatego dach wpuszcza do wnętrza światło. Jednocześnie absorbuje część promieni, chroniąc przestrzeń przed nagrzaniem. Jest też osłoną przed deszczem. Właściciele mogli więc wybrać meble tapicerowane i stworzyć aranżację w formie zewnętrznego salonu. Taki dach zastosowany został również w kolejnym ciekawym projekcie, tak powstałą  Nowoczesna altana modułowa.

Szkło jest też wizualnie lekkie, co istotne przy tak dużych konstrukcjach jak ta pergola na taras zamykana.

Nowoczesna forma nie przytłacza ogrodu, a stanowi fenomenalne uzupełnienie całej aranżacji domu i jego otoczenia.

Taras jest integralną częścią przestrzeni. Naturalna konstrukcja doskonale wpisuje się w zieleń na posesji i nietkniętą naturę za jej granicą. My już czujemy rozchodzący się o poranku aromat kawy wymieszany z zapachem świerków.