Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola ogrodowa

Realizacja tego projektu pokazała, jak wiele funkcji może pełnić współczesna pergola ogrodowa. Taras stał się funkcjonalnym, wygodnym miejscem do odpoczynku o każdej porze dnia. Cały budynek zyskał przyjemne wykończenie, stanowiące kropkę nad „i” w aranżacji przestrzeni. Narożna konstrukcja jest wyjątkowo przestronna. Nowoczesna osłona tarasowa — pergola z drewna kolorystycznie dopasowana do charakteru budynku. Dzięki temu, że barwa ciemnych belek odpowiada stolarce okiennej oraz komponuje się z elewacją z naturalnej, czerwonej cegły.

Właściciele zdecydowali się na nowoczesne, gładkie belki oraz szkielet o nieco futurystycznym designie. Dzięki temu pergola ogrodowa przyścienna nabrała lekkiego wyglądu, co jest istotne przy dużych zadaszeniach.

Wykonanie konstrukcji pergoli nowoczesnej zawsze daje duże możliwości, zadaszenie ze szkła i szklane ściany wykonane są też w projekcie Pergola zadaszona

Funkcja dekoracyjna to tylko jedna z ról, jakie pełni ta nowoczesna osłona tarasowa. Pergola z balustradą, w którą wzbogaciliśmy konstrukcję, zwiększa bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni ogrodowej. Taras na lekkim podwyższeniu stanowił zagrożenie dla bawiących się dzieci. Drewniana, estetyczna osłona rozwiązuje ten problem.

Nowoczesna osłona tarasowa przy budynku jest też praktycznym miejscem. Idealnym do relaksu w cieplejsze miesiące. Konstrukcja w części przylegającej do wschodniej ściany uzupełniona ekranami szklanymi umieszczonymi pomiędzy dachem a balustradą, co nadaje im formę okien. Elementy na prowadnicach są przesuwne. Dlatego pozwalają na otwarcie lub zamknięcie przestrzeni. W ten sposób nowoczesna osłona tarasowa przy budynku daje schronienie przed deszczem i wiatrem. Zapewnia też większą prywatność. 

 Szkło izoluje właścicieli od sąsiedniej posesji i dodaje intymności na całym tarasie.

Od wschodu pergola ogrodowa przyścienna zamknięta została też dachem wykonanym z przezroczystego szkła hartowanego. Zabudowa nie wymaga dodatkowych elementów zacieniających, gdyż wnętrze nie nagrzewa się, a warunki do odpoczynku są idealne o każdej porze dnia. Zadaszony taras jest przestronnym miejscem, w którym właściciele mogą gościć swoich przyjaciół, co dla fanów wiosennego i letniego grillowania było ważnym punktem na liście życzeń.