Zadaszenie tarasu

Nowoczesna pergola tarasowa

Pochwała minimalizmu i elegancji — tymi słowami najlepiej oddamy charakter, jaki ma ta pergola tarasowa. Nowoczesna zabudowa jest kwintesencją prostoty będącej wyrazem ponadczasowej klasyki. Doskonale wpisuje się w charakter domu, stając się jego naturalnym przedłużeniem.

Zastosowane rozwiązania zwiększyły także funkcjonalność, jaką może pochwalić się ta nowoczesna pergola tarasowa. Podkarpacie oferuje swoim mieszkańcom niesamowite widoki. Właściciele nieruchomości chcieli mieć możliwość delektować się nimi przez większą część roku. Wcale nas to nie dziwi. Dlatego stworzyliśmy indywidualny projekt, który uwzględniał te potrzeby.

nowoczesna pergola z wyposażeniem
nowoczesna pergola tarasowa

Szkielet konstrukcji wykonaliśmy z drewna pokrytego czarnym laminatem. Doskonale pasuje do elementów wykończeniowych domu, a także jasnoszarej kostki, z której wykonana jest podłoga tarasu. Kolorystycznie pasuje również do szaro-grafitowej barwy elewacji domu. Dzięki temu nowoczesna pergola tarasowa stała się jego naturalnym przedłużeniem i powiększyła strefę wypoczynkową.

Boki konstrukcji wypełnione zostały ruchomymi panelami wykonanymi z przezroczystego szkła hartowanego, które nie zniekształca obrazu malującego się za oknem. Właściciele mają szansę podziwiać urokliwe krajobrazy właściwie o każdej porze roku. Zsunięte, panele osłaniają bowiem przed deszczem, wiatrem, chłodem, a nawet śniegiem. Przy niższych temperaturach wnętrze można ogrzać, by delektować się popołudniową kawą w promieniach zachodzącego słońca.

pergola tarasowa nowoczesna
pergola z meblami

Nowoczesna pergola na tarasie z meblami chroniona jest także dachem wykonanym z mlecznego szkła hartowanego. Materiał jest wytrzymały, odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Przepuszcza światło, a jednocześnie absorbuje część promieni, tworząc delikatny półcień — przyjemny zwłaszcza w upalne, niedzielne południa.

Nowoczesna pergola tarasowa z wyposażeniem godnym eleganckiego salonu jest doskonałą strefą wypoczynkową — oazą spokoju dla właścicieli, którzy mogą z wygodnych kanap podziwiać zmienność natury, delektując się jednocześnie smakiem ulubionej, rozgrzewającej herbaty. Jest miejscem, w którym spotkania z przyjaciółmi nabierają zupełnie nowego wymiaru.

W tym samym kolorze i na bazie podobnych rozwiązań wykonana została altanka ogrodowa na Opolszczyźnie. Drewno klejone w kolorze RAL 7016 to kwintesencja nowoczesnego designu. Sprawdź projekt Altanka Ogrodowa i przekonaj się jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie.