Nowoczesna Altana

Ruchome deseczki w altanie

Altana przydomowa z żaluzjami jest świetną propozycją dla tych, którzy chcą zwiększyć funkcjonalność przestrzeni wokół domu. Jest świetnym rozwiązaniem także na działce letniskowej. Tworzy wygodną, komfortową przestrzeń do odpoczynku i przyjmowania gości, a jednocześnie zapewnia prywatność w domu. Wymiar 6 x 4 m pozwala na swobodne ustawienie mebli ogrodowych oraz elementów ozdobnych typu oświetlenie czy kwiaty. Ruchome deseczki dodatkowo doświetlają przestrzeń wewnętrzną altany.

O żaluzjach jako sposobie na zabudowę ścian oraz innych rozwiązaniach stosowanych w altanach możesz przeczytać na naszym blogu firmowym we wpisie Pionowe lamele, ekrany drewniane czy szklane?

Ruchome deseczki w altanie stworzyły właścicielom komfortowe warunki do odpoczynku i spotkań przy grillu nie tylko latem, ale także w chłodniejsze wiosenne i jesienne dni.

Konstrukcja jest połączeniem dwóch materiałów, które razem tworzą eklektyczną przestrzeń w duchu klasycznej przytulności z nutą współczesnej lekkości.

Ruchome deseczki w altanie – kolorystyka.

Szkielet powstał z drewnianych desek w grafitowo-czarnym odcieniu hebanowca. Ciemna barwa jest minimalistyczna i chłodna. Nowoczesna altana z żaluzjami w ogródku zyskuje wizualnej lekkości dzięki dwóm belkom „zawieszonym” nad dachem.

Na bokach wykorzystaliśmy różne rodzaje materiałów. Jednym jest przezroczyste szkło hartowane. Panele umieszczone są w częściach środkowych i znajdują się na  prowadnicach, dzięki czemu wnętrze można bezproblemowo zamknąć lub otworzyć w zależności od pogody.

Pozostałą część zabudowy ściennej tworzą ruchome deseczki inspirowane drewnianymi żaluzjami. W tym wypadku surowiec jest jaśniejszy. Jednak czekoladowy odcień drewna nadal pozostaje wyrazisty. Altana na działce z zabudową zyskuje dzięki nim eklektycznego, cieplejszego charakteru.

Żaluzje można zasłonić, zapewniając cień w letnie południe lub osłonę przed wiatrem, deszczem i chłodem. Dzięki temu altanka z deseczkami ruchomymi może być wykorzystywana przez większą część roku. Sprawdzi się świetnie jako miejsce na rodzinnego grilla w wakacyjny wieczór i jako strefa relaksu przy porannej kawie w wiosenny poranek.

Jeżeli nie jesteś pewien czy lepszym rozwiązaniem będzie altana czy zadaszenie tarasu, sprawdź nasz wpis na blogu Zadaszenie tarasu czy altana?.

Możesz również porównać tą altanę do projektu Nowoczesne zadaszenie w ogrodzie.