Zadaszenie Tarasu

Taras przy domu zadaszony

Taras przy domu zadaszony nie musi być klasyczny czy tradycyjny. Nie musi komponować się jedynie z domem w stylu wiejskim, eklektycznym, czy rustykalnym. Zindywidualizowane projekty pozwalają na dopasowanie designu zabudowy także do współczesnych domów o minimalistycznej, prostej formie.

Ten projekt jest doskonałym przykładem, jak fantastycznie wyglądają zadaszenia tarasów nowoczesnych. Połączenie szkła i drewna jest świetną kompilacją tradycji i współczesności. Tworzy wizualnie lekką zabudowę, która nie przytłacza przestrzeni, a jednocześnie jest przytulna i relaksująca.

Niezwykle istotna jest także strona praktyczna, jaką mają takie tarasy przy domu zadaszone. Nowoczesne konstrukcje mogą służyć w ciepłe miesiące lub nawet przez większą część roku. Stają się ważną częścią wypoczynkową dla właścicieli, ich rodziny, bliskich i znajomych.

Szkielet tej konstrukcji powstał z drewnianych belek w ciepłym, brązowo-czerwonym odcieniu orzecha. Barwa taka jak elementy wykończeniowe głównego budynku – dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

Taras przy domu zadaszony – funkcja szkła.

Taras przy domu zadaszony sprawia wrażenie przytulnego, a jednocześnie eleganckiego. Jednolita faktura belek ze słabo kontrastującymi słojami i sękami sprawia, że szkielet przybiera nowoczesną formę. Przednią ścianę uzupełniają w rogach stałe panele drewniane z poziomymi żaluzjami. Jest to element dekoracyjny zabudowy.

Istotnym materiałem w tej konstrukcji jest szkło hartowane. Boki wypełnione zostały przezroczystymi panelami stałymi i ruchomymi. Te drugie umieszczone są na prowadnicach. Dzięki temu można je szybko i bezproblemowo otworzyć w czasie upałów, by wpuścić do wnętrza orzeźwiający powiew powietrza, delektować się śpiewem ptaków i zielenią ogrodu.

Tarasy przy domu zadaszone szkłem ruchomym sprawdzają się także w chłodniejsze dni o mniej sprzyjającej aurze. Zamknięcie paneli chroni przed deszczem i zwiększa komfort odpoczynku przy większym wietrze. Jest to także sposób na wieczorne i nocne spotkania przy grillu. Odizolowanie wnętrza daje wytchnienie od owadów oraz niższej temperatury.

Zadaszenia tarasów ze szkłem to głównie zabudowy od strony północnej i zacienionej – tak jak miało to  miejsce na tej nieruchomości. Słońce operuje tu najbardziej o wschodzie oraz o zachodzie, pozwalając cieszyć się niesamowitymi widokami. Otoczenie wysokiej roślinności pozostawia taras w cieniu przez większą część dnia, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza.

Ważną  funkcję w zadaszeniach tarasów nowoczesnych pełni dach. Tu wykonaliśmy go z mlecznego szkła hartowanego. Przepuszcza część promieni, rozjaśniając wnętrze. Jednocześnie jednak absorbuje je. Dzięki temu przestrzeń pozostaje w delikatnym półcieniu, co jest zbawienne podczas największych upałów.

Zabudowa stworzyła właścicielom prywatną oazę wytchnienia, w której o poranku mogą podziwiać wschody słońca, a wieczorem cieszyć się relaksem w gronie najbliższych. O ten sam rodzaj dachu oparta jest konstrukcja w projekcie Taras przy domu, zbliżona nazwa dobrze sugeruje, to prawie bliźniacze konstrukcje zadaszenia tarasowego.