Zadaszenie Tarasu

Taras przy domu

Taras  ze szklanymi ścianami jest nowoczesną kompozycją, która sprawia wrażenie wizualnie lekkiej. Właściciele posesji zyskali dodatkową przestrzeń do wypoczynku, z której mogą korzystać niemal przez cały rok. Wszystko za sprawą szklanych paneli stałych i przesuwnych, ale o tym w dalszej części tekstu.

Konstrukcja powstała na podstawie indywidualnego projektu, który uwzględniał potrzeby klientów, a także wymagania nieruchomości. Szkielet wykonaliśmy z drewnianych desek w czarnym kolorze. Dzięki temu taras nowoczesny doskonale współgra z budynkiem o prostej, minimalistycznej formie. Pasuje też do ciemnej dachówki oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

Taras przy domu – z jakich materiałów?

Głównym materiałem wykorzystanym do zabudowy jest przezroczyste szkło hartowane, które wypełnia trzy ściany. Zastosowaliśmy panele stałe i ruchome. Elementy na prowadnicach można szybko rozsunąć, otwierając przestrzeń w ciepłe, słoneczne dni.

Taras  ze szklanymi ścianami zapewnia komfortowe warunki także przy niesprzyjającej pogodzie – w deszczu i przy niższej temperaturze. Zamknięcie paneli pozwala także chronić wnętrze przed owadami typu komary lub osy podczas wieczornych spotkań przy grillu.

Finalnym elementem jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Jest to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań wykorzystywanych w tarasach przy domu zadaszonych. Pozwala słońcu przenikać do wnętrza, rozjaśniając przestrzeń. Jednocześnie absorbuje część promieni, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza w upale.

Funkcjonalność zastosowanego rozwiązania.

Taki taras przy domu zadaszony nowoczesny jest lekki dzięki minimalistycznym designowi i oszczędnej formie.

Ta funkcjonalna konstrukcja stworzyła komfortowe miejsce do odpoczynku niemal przez cały rok. W chłodniejsze dni wnętrze można bowiem ogrzać przy pomocy elektrycznego piecyka.

Jednocześnie taras przy domu zadaszony ze szklanymi ścianami pozwala podziwiać zarówno wschody, jak i zachody słońca, zwiększając przyjemność odpoczynku.

Aranżacja wnętrza przy pomocy rattanowych mebli stworzyła elegancki salon na zewnątrz, który świetnie sprawdza się zarówno na rodzinnego grilla, jak i na spotkanie przy kawie z przyjaciółmi. Zamiast szkła w ścianach, można zastosować pionowe lamele. W takim przypadku konstrukcja daje większą ochronę przeciwsłoneczną. Taki projekt przedstawiamy w zakładce Drewniane zadaszenia tarasów. Sprawdź i się zainspiruj.