Tarasy i elewacje

Taras z balustradą szklaną

Właściciele tego domu marzyli o prywatnej oazie ciszy i spokoju, o miejscu, w którym mogliby wieczorami podziwiać zachody słońca, a o poranku delektować się kawą z widokiem na bezkresną zieleń ciągnącą się aż po sam horyzont. Ich marzenia spełniliśmy, projektując i montując taras na podwyższeniu, który łączy się bezpośrednio z ich sypialnią.

Podłoga wykonana została z desek modrzewiowych o brązowo-pomarańczowej barwie z muśnięciami w miodowym odcieniu. Kolor współgra z ozdobną elewacją budynku.

taras z balustradą szklaną modrzew
taras z balustradą szklaną

Jednak estetyczne walory to nie jedyne zalety, jakie ma ten taras z balustradą szklaną. Modrzew jest materiałem wytrzymalszym niż sosna i świerk. Jest odporniejszy na ścieranie i duże wahania temperatury. Ryflowane deski, które zastosowaliśmy na tym tarasie na podwyższeniu, charakteryzują się większą antypoślizgowością niż gładkie opcje. Co więcej, łatwiej też odprowadzają nadmiar wody. Zapobiegają jej wnikaniu w głąb desek.

Całości dopełniają pionowe belki w tym samym, intensywnym odcieniu. Są elementem dekoracyjnym. Jednak ich główną rolą jest stabilizacja bocznej obudowy.

Taras z balustradą uzupełniliśmy bowiem elementami wykonanymi z brązowego szkła hartowanego. Szyba nie ogranicza widoków rozciągających się poza posesją. Ciemna barwa natomiast pełni funkcję dekoracyjną, a taras z balustradą szklaną podkreśla eklektyczny charakter domu. Częściowo chroni też także przed promieniami zachodzącego słońca.

W ten oto sposób właściciele zyskali elegancką przestrzeń, która spełniła ich oczekiwania. Mają własną, prywatną oazę, w której mogą zaszyć się w poszukiwaniu wytchnienia i relaksu, gdzie mogą zacząć niedzielny poranek i z uśmiechem zakończyć każdy pędzący dzień.

Zamiast modrzewia syberyjskiego i szklanej balustrady można wykonać taras z termo sosny i balustrady drewniane. Projekt Taras z termo sosny jest przykładem tego rozwiązania. Możesz również zobaczyć projekt Altany ogrodowej bez podłogi aby zainspirować się do zwiększenia funkcjonalności.