Tarasy i elewacje

Taras z termo sosny

Tarasy wykonujemy nie tylko dla klientów indywidualnych. Tym razem podjęliśmy się ciekawego zadania, jakim był podest z drewna dla restauracji w centrum miasta.

Takie zabudowy wymagają specjalistycznych rozwiązań. Muszą być wyjątkowo wytrzymałe i odporne zarówno na trudne warunki atmosferyczne, jak i na intensywną eksploatację.

Doskonałym rozwiązaniem w takich projektach jest taras z termo sosny. Podest wykonany z drewna poddanego obróbce termicznej nabiera wyjątkowych właściwości.

taras z termo sosny

Deska tarasowa thermo sosna, którą wykorzystaliśmy do budowy tego podłoża, charakteryzuje się niewielką higroskopijnością, a także stabilnością wymiarów. Drewno nie zmienia swojej objętości i nie ulega wypaczeniom. Jest to istotne przy obszernych tarasach, do których właśnie należy ten podłużny podest z drewna.

Deska tarasowa thermo sosna w procesie obróbki parą wodną zwiększa także swoją tolerancję temperaturową. Doskonale znosi zarówno mróz, jak i upały. Jest też odporna na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu ten taras z termo sosny długo zachowuje swój pierwotny wygląd.

Ogromną zaletą tego typu rozwiązań jest ich egzotyczny wygląd. Podest z drewna thermo zmienia swoją barwę na ciemniejszą i intensywniejszą. Nabiera jej na całej głębokości, dzięki czemu deska tarasowa thermo sosna może być wielokrotnie szlifowana bez obawy o zmianę wybarwienia.

Podest z drewna uzupełniliśmy jasnymi barierkami wyznaczającymi granicę restauracyjnego trasu. Barwa szkieletu tworzy ciekawy kontrast z ciemnym podestem. Usłojenie oraz widoczne sęki dodają naturalności i przytulności, tworząc przyjemną przestrzeń do spożywania posiłku w gronie rodziny i przyjaciół.

Termo sosna różni się od modrzewia syberyjskiego wytrzymałością i kolorem. Zobacz projekt Elewacja drewniana z modrzewia aby ocenić różnicę kolorystyczną.

taras z termo sosny podest