Tarasy i elewacje

Taras z merbau

Ten taras z merbau powstał we wnęce domu. Osłoną jest dach budynku. To zapewnia cień i idealne warunki do odpoczynku. Wykończenie takiej zabudowy wymaga precyzyjnego dopasowania rozwiązań do charakteru domu, którego taras jest integralną częścią.

Punktem odniesienia w projekcie była elewacja pokryta klasyczną cegłą. Nadaje ona przestrzeni wyrazistości i nieco loftowego charakteru. Do takiej aranżacji najlepszym wyborem był taras z merbau. Deski tego egzotycznego drewna charakteryzują się czerwoną lub czerwonobrązową, intensywną barwą, która współgra z kolorem cegły. Odcień jest naturalny i łatwo wtapia się w otoczenie.

Samo podłoże wykonane jest z gładkich desek, a do wykończenia posłużyły nam opcje ryflowane. Takie zestawienie sprawia, że taras z merbau mały zyskuje eleganckiego charakteru.

Właściciele postanowili stworzyć na tarasie przestrzeń wypoczynkową, która jest idealnym przedłużeniem domowego salonu. Wykorzystali zestaw wypoczynkowy wykonany z drewna w podobnym kolorze. Taras z meblami kolonialnymi jest połączeniem klasyki, elegancji i egzotyki — jest tradycyjny, a jednocześnie nowoczesny.

Jednak aspekty wizualne są tylko jednymi z wielu zalet tego typu rozwiązań.

Drewno tropikalne jest jednym z najtwardszych materiałów. Doskonale sprawdza się na taras . Cięcie precyzyjne jest jednak trudne i czasochłonne, a w tym projekcie taras z drewna egzotycznego merbau wymagał dopasowania desek nie tylko do stosunkowo niewielkiej przestrzeni, ale także do filarów. Była to najtrudniejsza część w realizacji.

Taras z egzotyka doceniany jest za niezwykłą odporność trudne warunki atmosferyczne — wahania temperatury oraz dużą wilgotność. Nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Twarde deski omijane są przez szkodniki, co jest jednym z ich największych atrybutów.

W ten sposób właściciele zyskali przyjemną, niezwykle komfortową przestrzeń, będącą przedłużeniem salonu. Przestrzeń idealną na samotny odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi w ciepłe dni, popołudnia i wieczory. Miejsce, gdzie mogą delektować się szumem drzew o zachodzie słońca i śpiewem ptaków o poranku.

Taras można zabudować również deską o jaśniejszym kolorze naturalnym, może to być np. Taras z modrzewia syberyjskiego