Tarasy i elewacje

Taras z modrzewia syberyjskiego

Ten taras modrzewiowy powstał we wnęce domu. Jest naturalnym przedłużeniem salonu, a właściciele zyskali dodatkową przestrzeń na odpoczynek w ciepłe dni.

W tej realizacji postawiliśmy na naturalny, jasny odcień drewna, dzięki czemu taras z modrzewia syberyjskiego uzupełnia aranżację budynku i tworzy z nim spójną całość. Wyrazistość drewnianego podłoża zwiększają kontrastowe sęki i gęste usłojenie będące cechą charakterystyczną tego gatunku drewna.

W realizacji postawiliśmy na ryflowane deski, które są funkcjonalniejsze na taras z modrzewia syberyjskiego. Producent oferuje także opcje gładkie i szczotkowane. Jednak faliste wersje to wariant, do którego staramy się przekonać. Ryflowanie jest bowiem estetyczne i egzotyczne, co doskonale komponuje się z drewnem z tajgi syberyjskiej.

Jest też praktyczne. Delikatne żłobienia ułatwiają odpływ wody, a to istotne, gdyż taras z modrzewia syberyjskiego mokry słabo ją chłonie. To jedna z jego największych zalet, gdyż słaba higroskopijność zapobiega puchnięciu desek. Jednak istotne jest, aby żłobienia ułożone były w stronę spadku tarasu, co ułatwia odprowadzenie wody.

Przy układaniu desek zastosowaliśmy innowacyjne łączenia, które zwiększają precyzję i estetykę podłoża. Taras z modrzewia syberyjskiego bez wkrętów zainstalowany został w systemie niewidocznego montażu na klipsy.

Listwy przy ścianie dopełniają całości. Stanowią swoistą kropkę nad „i”. Maskują szczeliny. To zapewnia ochronę przed wnikaniem wody pod deski, a tym samym chroni przed nadmierną wilgocią.

Warto podkreślić, że taras modrzewiowy jest obecnie jedną z chętniej wybieranych opcji. Nie ma w tym nic dziwnego. Drewno syberyjskie ma bowiem wiele zalet.

Taras z modrzewia syberyjskiego – rozwiązanie na lata

Taras z modrzewia naturalnie ma jasny, miodowo-złocisty odcień. Jednak deski łatwo ulegają wybarwieniu przy zastosowaniu odpowiedniego oleju. Paleta jest szeroka, a drewno może przybierać barwę od szarej po brązowo-czerwoną charakterystyczną dla drewna egzotycznego.

Jednak najważniejsze zalety wynikają z doskonałych parametrów technicznych. Drzewo rosnące w trudnych warunkach jest odporne na zmiany temperatury. Lepiej znosi mróz i ekspozycję na palące słońce. Doskonale radzi sobie z wilgocią. Nie wymaga częstej impregnacji, jednak jest ona zalecana. Przedłuża bowiem żywotność podłoża. Wszystkie cechy wytrzymałego drzewa przejmuje taras . Obróbki, jakim poddawane są deski, dodatkowo wzmacniają te właściwości.

Taras modrzewiowy to idealna propozycja dla tych, którym bliska jest aranżacja silnie związana z naturą. Dla wszystkich, którzy uwielbiają ciepło drewna pod bosą stopą. Dla tych, którzy cenią trwałość i szukają rozwiązań, które przetrwają dekady.

Zobacz jak wygląda Taras z modrzewia europejskiego. Porównaj właściwości i zdecyduj się na optymalne rozwiązanie.