Zadaszenie narożne

Tarasowa pergola ze szkłem

Absolutny minimalizm konstrukcji i maksymalne wykorzystanie nowoczesnych akcentów. Wszystko to sprawia, że ta przestronna tarasowa pergola ze szkłem z drewna klejonego BSH nie przytłacza ogrodu. Jest wizualnie lekka i na wskroś współczesna. Sprawia wrażenie, jakby za chwilę miała unieść się nad ziemię.

Ten efekt udało się osiągnąć, wykorzystując wszystkie zalety nowatorskich rozwiązań. Zabudowa pergoli wykonana z drewnianych belek w złocistym odcieniu dębu. Słoje i sęki nie są zbyt widoczne, a niemal jednolita faktura nadaje drewnianym elementom nowoczesnego charakteru.

Wykorzystanie innowacyjnego drewna klejonego BSH zwiększa stabilność i wytrzymałość konstrukcji.

tarasowa pergola ze szkłem
tarasowa pergola ze szkłem bezpiecznym

Poprawia także jej praktyczną stronę. Zadaszenie z drewna BSH długo zachowuje estetyczny wygląd. Drewno bowiem nie pęka, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Nie wymaga też tak częstych zabiegów impregnujących, co zmniejsza koszty użytkowania.

Wysunięta mocno w głąb ogrodu pergola drewniana przy domu tworzy niesamowitą przestrzeń do odpoczynku we dwoje. Można też z niej korzystać w gronie licznych przyjaciół. Konstrukcja przylega głównie do północnej ściany budynku, zachodząc delikatnie na drugą stronę zachodnią. Taka tarasowa pergola ze szkłem narożna powiększyła wnętrze o dodatkowe metry, na czym w szczególności zależało właścicielom.

Szkło mleczne w pergoli tarasowej
słupy kolumnowe w zadaszeniu tarasu

Pergola tarasowa – szkło przesuwne w ścianach

Istotnym elementem są szklane panele przesuwne, które chronią zabudowę z każdej strony. Transparentne elementy sprawiają, że duża konstrukcja nabiera lekkości niczym szklane domu z „Przedwiośnia”. Hartowane szkło jest też wyjątkowo eleganckie i wytrzymałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia. Dzięki temu tarasowa pergola ze szkłem bezpiecznym jest funkcjonalnym miejscem, z którego korzystać mogą także dzieci, a panele zachowują swój estetyczny wygląd.

Tarasowa pergola ze szkłem przesuwnym jest też bardziej funkcjonalna. Elementy umieszczone na prowadnicach można bezproblemowo rozsunąć lub całkowicie zsunąć. W ten sposób wnętrze chronione jest przed deszczem i wiatrem, który bywa uciążliwy. W przypadku tej realizacji wyeksponowanej na stronę północną, zachodnią i wschodnią nie było potrzeby uzupełniania konstrukcji o elementy zacieniające. 

 Tarasowa pergola ze szkłem narożna chroniona przed intensywnym słońcem przez wysoki żywopłot wokół posesji, który doskonale spełnia się w tej roli.

Zadaszenie ze szkłem
Pergola drewniana na tarasie

Całości dopełnia dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. To praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie,  najchętniej wybierane do nowoczesnych tarasów. Zabudowa pergoli z takim dachem jest nowoczesna i lekka. Jest też praktyczna. Tarasowa pergola ze szkłem mlecznym osłania przed promieniami i zbytnim nagrzaniem. Jednocześnie wpuszcza światło do środka, dzięki czemu wnętrze jest jasne, funkcjonalne i przyjemne.

Całkiem inaczej wykonane jest to w zabudowie Lamelowe zadaszenie tarasu

Właściciele urządzili w tym miejscu przestronny salon w ogrodzie — miejsce do wypoczynku rodzinnego i spotkań w gronie przyjaciół.

Miejsce, gdzie czas i pogoda nie mają znaczenia.