Nowoczesna Altana

Zadaszenie basenu

To jedna z ciekawszych i trudniejszych realizacji, z którymi mieliśmy ogromną przyjemność się zmierzyć.

Ta szklana altana ogrodowa była wyjątkową realizacją ze względu na swoje przeznaczenie. Jej rolą bowiem było stworzenie idealnych warunków do odpoczynku przy przydomowym basenie. Uniezależnienie relaksu od pogody i wydłużenie okresu korzystania z wygód przydomowego jacuzzi.

Aby altana na basen mogła pełnić wszystkie te funkcje, zastosowaliśmy kilka przemyślanych rozwiązań. Są praktyczne, ale też estetyczne.

Szkielet powstał z belek drewnianych w czekoladowym odcieniu z widocznymi sękami i słojami. Wnętrze podzielone  na dwie strefy, co zdeterminowało wybór pozostałych elementów zabudowy.

Przestronniejszą częścią jest ta nad basenem. Tu altana zadaszenie basenu wolnostojące pokryta stałymi ekranami z przezroczystego szkła hartowanego. Ten sam materiał wykorzystaliśmy na dachu.

Takie rozwiązanie jest praktyczne. Przez transparentne ściany właściciele mają możliwość podziwiać naturę rozciągającą się aż po sam horyzont. Równocześnie delektować się jej zmiennością w ciągu roku.

Szklane ściany wpływają także na okres korzystania z przestrzeni, którą chroni altana. Zadaszenie basenu i jacuzzi wyeksponowane jest na słońce, a promienie ogrzewają je, tworząc idealne warunki do kąpieli przez większą część roku. Relaks jest możliwy także zimą – w pogodne dni, gdy słońce jest naturalnym źródłem ciepła.

Całkowicie zabudowana altana zadaszenie basenu w ogrodzie chroni przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Kąpiele w basenie są więc niezależne od warunków pogodowych, a na tym w szczególności zależało właścicielom nieruchomości.

Tego typu zabudowa ma jeszcze jedną istotną funkcję. Nie dopuszcza do zanieczyszczenia wody, chroniąc przed opadającymi liśćmi, małymi gałązkami i piaskiem. Zmniejsza tym samym częstotliwość jej czyszczenia.

Zadaszenie basenu, funkcjonalne i estetyczne

Szklana altana ogrodowa ma też ogromne walory estetyczne. Jest wizualnie lekka, co jest istotnym elementem przy tak przestronnej konstrukcji. Wpisuje się także w aktualne trendy, które chętnie wykorzystują ten materiał zarówno w projektach domów, jak i w zabudowach takich jak ta altana. Zadaszenie basenu nowoczesne jest więc odzwierciedleniem współczesnego designu.

Druga część konstrukcji tworzy przyjemne, relaksujące wnętrze tradycyjnej altany ogrodowej. Tutaj dach wykonany  z drewna, który jest idealną osłoną przed południowym słońcem, deszczem oraz wiatrem.

Jedna ściana została również całkowicie zabudowana deskami. Pełna osłona izoluje od sąsiedniej działki i jej właścicieli, czym zwiększa poczucie prywatności i intymności – tak niezbędne do głębokiego relaksu.

Wejście wyznaczają dwa stałe panele drewniane z poziomymi ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Ściana naprzeciw wejścia wykonana z przezroczystego szkła hartowanego. W ten sposób szklana altana ogrodowa nadal jest „oknem na świat”, pozwalając na podziwianie niesamowitych widoków także z wygodnego leżaka, z książką na kolanach i kubkiem herbaty w dłoni.

Zadaszenia mocowane do murów mogą przybrać również formę pergoli. Zadaszenie pergola na murek jest przykładem tego rozwiązania.