Zadaszenie narożne

Zadaszenie na wieńcu betonowym

To minimalistyczne, narożne zadaszenie na wieńcu betonowym doskonale podkręciło nowoczesność i elegancję prostej kubatury budynku. Drewniana konstrukcja dodała przytulności, a także zwiększyła funkcjonalność, jaką początkowo miał betonowy wieniec. Z zadaszeniem tworzy on przyjemną strefę relaksu nie tylko w słoneczne dni, ale także w czasie wiosennego i letniego deszczu.

Szkielet  z drewnianych belek w kolorze orzecha. Barwa jest jednocześnie stonowana i wyrazista. Doskonale pasuje do dachówki domu, tworząc w ten sposób spójną, jednolitą i estetyczną aranżację.

zadaszenie na wieńcu betonowym
narożne zadaszenie na wieńcu betonowym

Narożne zadaszenie na wieńcu z betonu uzupełniliśmy na bokach pionowymi lamelami. Panele obracają się wokół cienkiej podstawy. Można je zamknąć lub otworzyć. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Jednak zamknięte osłaniają częściowo przed ostrym słońcem. Zajmują jednak tylko fragmenty ścian, gdyż właścicielom zależało na całkowitym otwarciu przestrzeni na ogród. Nic dziwnego – zielone otoczenie i śpiew ptaków są najlepszym elementem zachęcającym do codziennego relaksu.

betonowy wieniec z zadaszeniem
betonowy wieniec z zadaszeniem narożnym

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno – pomysł na zadaszenie na wieńcu betonowym.

Wszystkie drewniane elementy zadaszenia na wieńcu betonowym są  ręcznie szczotkowaniu. Uwidoczniło to sęki i słoje, co nadało konstrukcji bardziej naturalnego charakteru i doskonale wtopiło zabudowę w zieloną przestrzeń ogrodu.

Szklany dach na wieńcu z betonu wieńczy nowoczesne dzieło. Konstrukcję pokryliśmy elementami z hartowanego, przezroczystego materiału. Takie zadaszenie chroni przed wiosennym i letnim deszczem. Umożliwia odpoczynek przy niesprzyjającej aurze. Ponadto jest świetną osłoną dla mebli ogrodowych i przedłuża ich żywotność.

lamele i zadaszenie na wieńcu
szklany dach na wieńcu z betonu

Pionowe lamele i zadaszenie na wieńcu poprawiły warunki odpoczynku w ogrodzie. Charakterystyka działki oraz jej lokalizacja nie wymagały dodatkowego zacienienia przestrzeni. 7620. Główna część betonowego wieńca z zadaszeniem narożnym wyeksponowana jest na stronę północną. Pozostałe ściany wychodzą na wschód i zachód. Ponadto wzdłuż ogrodzenia działki właścicieli posadzili iglaki, które z czasem stworzą wysoki żywopłot, dający dodatkowy cień.

Betonowy wieniec z zadaszeniem jest elegancki i funkcjonalny. Teraz właściciele mogą delektować się ulubioną kawą o poranku, słuchając ptaków i delikatnego deszczu, szumiącego nad głowami.

Podobnie do projektu Zadaszenie klasy Premium, w tej realizacji każdy detal został doskonale przemyślany. Wykonaliśmy coś, o czym inne firmy oferujące inwestorowi swoje usługi, w ogóle nie pomyślały. To właśnie nieszablonowe podejście spowodowało, że nie wieniec gra w w tej konstrukcji główną rolę, ale pełni funkcję idealnego dopełnienia całości.