Zadaszenie tarasu

Zadaszenie nowoczesne z lamelkami

To proste zadaszenie nowoczesne z lamelami pokazuje, że minimalizm jest jednocześnie elegancki i funkcjonalny. Zabudowa tak małej przestrzeni stanowiła swego rodzaju wyzwanie. Ponieważ nie mogliśmy zainstalować słupów przy ścianie. Bowiem słup stał by w środku okna. Zastosowany system montażu, został dodatkowo wzmocniony a obciążenia przeniesione na wieniec z żelbetonu. Dzięki temu rozwiązaniu wzmocniony szkielet przenosi duże obciążenia bez ryzyka uszkodzenia szkła w dachu. To było nie lada wyzwanie, zważywszy, że konstrukcja jest w miejscu o dużych okresowych opadach śniegu. Ale to przecież my #budujeMYmarzenia

proste zadaszenie nowoczesne z lamelami
zadaszenie tarasu nowoczesne z lamelkami

Zabudowa powstała na niewielkiej działce, w której dominuje wysoka roślinność, dająca sporą dawkę cienia. Pozwoliło to na budowę wizualnie lekkiej konstrukcji, a ruchome lamelki i zadaszenie nowoczesne stworzyły idealne warunki do odpoczynku w ogrodzie w cieplejsze miesiące.

Szkielet powstał z drewnianych belek w czekoladowym odcieniu dopasowanym do stolarki okiennej i drzwiowej budynku, stropu oraz dachówki. Gładka faktura bez intensywnych, kontrastowych słojów i sęków nadała szkieletowi minimalistyczny charakter. W jednym rogu umieściliśmy ruchome, pionowe lamele. Deski obracają się wokół podstawy. Można je całkowicie zamknąć lub otworzyć. Funkcja ta jest przydatna w słoneczne popołudnia, gdy słońce operuje tu intensywniej. Jednak przede wszystkim zadaszenie tarasu nowoczesne z lamelkami zyskuje dzięki nim urok i nietuzinkowy, indywidualny wygląd.

ruchome lamelki i zadaszenie nowoczesne
zadaszenie i lamelki

Dach pokryliśmy przezroczystym szkłem hartowanym. Materiał jest wytrzymały, odporny na zarysowania i stłuczenia. Wytrzyma nawet gradobicie. Nie musieliśmy stosować pokrycia bardziej zacieniającego typu drewno lub mleczne szkło. Działka z trzech stron otoczona jest lasem i bujną, wysoką roślinnością. Znajduje się w cieniu, a właścicielom zależało, aby nic nie zaburzało im pięknych widoków. Takie otwarte zadaszenie nowoczesne z lamelkami doskonale spełnia ich oczekiwania.

Kawa w niedzielny poranek w takim miejscu z pewnością musi smakować wyjątkowo.

Wiele razy podczas projektowania padają różne sugestie rozwiązania zabudowy ścian. Pierwotnie planowane były drewniane ekrany stałe, takie jak w projekcie Zadaszenie tarasu drewniane, ale ostatecznie decyzja padła na pionowe lamele obrotowe..