Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie pergola z drewna

Jak stworzyć zadaszenie pergoli z drewna aby było nowoczesne, eleganckie i egzotyczne jednocześnie? Należy połączyć ze sobą klasyczne, ponadczasowe drewno z ekskluzywnym materiałem, który kojarzy się z odpoczynkiem na tropikalnej wyspie. Dodać do tego pomysł na elementy dekoracyjne i zbudować przy domu aby zmaterializować kolejne marzenie. To właśnie zadaszenie pergola z drewna na jaką zdecydowali się właściciele tej nieruchomości.

Szkielet powstał z drewna w ciemnym, wyrazistym kolorze, który pasuje do elementów wykończeniowych domu. Forma zadaszenia pergoli z drewna jest wizualnie lekka, a dwie belki królujące nad konstrukcją nadają jej futurystycznego charakteru. Stabilny przekrój drewna klejonego 100 x 200.

Dzięki temu konstrukcja jest wytrzymała na wiatr i obciążenia.

Ścianę zabudowy wyeksponowaną na zachód wzbogaciliśmy dwoma przesuwnymi panelami w tym samym odcieniu co belki szkieletu. Dzięki temu zadaszenie pergoli z drewna nowoczesne zwiększa swoją funkcjonalność. Przesuwne ekrany można ustawić tak, aby chroniły wnętrze przed promieniami popołudniowego słońca. Jednocześnie te ekrany to zabezpieczenie przed wiatrem i wzrokiem sąsiadów. Ponadto, ekrany te można w każdej chwili zdemontować. 

Dzięki temu powstanie przestrzeń całkowicie otwarta na otaczającą naturę.

Zadaszenie pergola z drewna, dlaczego takie rozwiązanie?

W tej realizacji stworzyliśmy zadaszenie pergoli z drewna bez szkła. Nawet dach pozostawiliśmy otwarty. Konstrukcja przygotowana jest pod zwijane zadaszenie materiałowe. Jego integralną częścią stanowi składany dach wykonany z materiału żeglarskiego. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, a także niezwykle dekoracyjne. Stanowi istotny element, który kształtuje ostateczny charakter, jaki ma to zadaszenie tarasu. Roleta nadaje nowoczesnemu projektowi luksusu i nieco egzotyki. Materiał zapewnia też wystarczającą ochronę przed słońcem, zwiększając komfort odpoczynku w upalne dni. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału możemy osiągnąć osłonę przed słońcem lub przed słońcem i deszczem.

Ten projekt wykonany ze szkłem w dachu Zadaszenie w domu szeregowym

Zwijane zadaszenie tarasu pozwala stworzyć niezwykłą przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie. Sprawia, że miejsce nabiera formy zewnętrznego salonu, w którym właściciele i ich goście czują się wyjątkowo.