Zadaszenie pergoli z drewna, pergola bez dachu

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie pergoli z drewna

Jak stworzyć zadaszenie pergoli z drewna nowoczesne, eleganckie i egzotyczne jednocześnie? Połączyć ze sobą klasyczne, ponadczasowe drewno z ekskluzywnym materiałem, który kojarzy się z odpoczynkiem na tropikalnej wyspie.

Na takie zwijane zadaszenie tarasu zdecydowali się właściciele tej nieruchomości.

Szkielet powstał z drewna w ciemnym, wyrazistym kolorze, który pasuje do elementów wykończeniowych domu. Forma zadaszenia pergoli z drewna jest wizualnie lekka, a dwie belki królujące nad konstrukcją nadają jej futurystycznego charakteru.

Ścianę zabudowy wyeksponowaną na zachód wzbogaciliśmy dwoma przesuwnymi panelami w tym samym odcieniu co belki szkieletu. Dzięki temu zadaszenie pergoli z drewna nowoczesne zwiększa swoją funkcjonalność. Przesuwne żaluzje można ustawić tak, aby chroniły wnętrze przed promieniami popołudniowego słońca.

W tej realizacji stworzyliśmy zadaszenie pergoli z drewna bez szkła. Nawet dach pozostawiliśmy otwarty. Konstrukcja bowiem przygotowana została pod zwijane zadaszenie tarasu. Jego integralną częścią stanowi składany dach wykonany z materiału żeglarskiego. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, a także niezwykle dekoracyjne. Stanowi istotny element, który kształtuje ostateczny charakter, jaki ma to zadaszenie tarasu. Roleta nadaje nowoczesnemu projektowi luksusu i nieco egzotyki. Materiał zapewnia też wystarczającą ochronę przed słońcem, zwiększając komfort odpoczynku w upalne dni.

Zwijane zadaszenie tarasu pozwala stworzyć niezwykłą przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie. Sprawia, że miejsce nabiera formy zewnętrznego salonu, w którym właściciele i ich goście czują się wyjątkowo.