Zadaszenie tarasu

Zadaszenie w typie pergola

W tej realizacji częściowe zadaszenie tarasu miało być eleganckim wykończeniem przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie, które oddzieli ją od wypielęgnowanego trawnika. Jednocześnie zabudowa miała być minimalistyczna, aby podkreślała prostą formę domu. Zbudowana według koncepcji minimalistycznego zadaszenia z belek o jednakowym przekroju 100 x 200. Dzięki temu jest stabilna i wytrzymała. Połączenia między elementami wykonane z rur ze stali nierdzewnej dodają dodatkowo nowoczesnego sznytu.

Zadaszenie w typie pergola drewniane wykonaliśmy z belek w jasnym odcieniu dębu. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczni słoje i sęki, nadając konstrukcji naturalności, która wpisuje się w charakter wypielęgnowanego ogrodu. Odpowiednia impregnacja oznacza dużą odporność na warunki atmosferyczne.

zadaszenie w typie pergola nowoczesne
zadaszenie w typie pergola

Proste, masywne kantówki tworzą zabudowę o nowoczesnym wyglądzie. Wrażenie to potęgują metalowe drążki łączące drewniane belki w ich górnej części. To one sprawiają, że zadaszenie  nabiera spójności i staje się jedną konstrukcją. Służą też jako miejsce w którym zawieszone są zasłony przeciwsłoneczne.

Metalowe łączenia mają także funkcję stabilizacyjną.

zadaszenie w typie pergola drewniane

Prosta, drewniana zabudowa podkreśliła zadaszenie tarasu 5×4, wyróżniła tę przestrzeń w ogrodzie i nadała jej indywidualnego charakteru. Zadaszenie w typie pergola o powierzchni 20m² jest idealne do wieczornych spotkań z przyjaciółmi przy smacznym grillu. Powieszona na konstrukcji zasłona materiałowa to płaszczyzna do wyświetlania z projektora meczy i filmów.

Zadaszenie w typie pergola, możliwość rozbudowy

Brak zabudowy ścian i dachu nie zamyka możliwości ich zainstalowania w przyszłości.

Dzięki stabilnej konstrukcji oraz mocnemu systemowi montażu, konstrukcja ma możliwość aby założyć każdy rodzaj zabudowy ścian. Nie tylko drewniane ekrany stałe i przesuwne ale również szklane panele i pionowe lamele obrotowe.

Taka konstrukcja może mieć szkło w dachu, materiał a nawet panele fotowoltaiczne.

Możliwość rozbudowy ogranicza tylko wyobraźnia.

Poniżej kilka przykładów konstrukcji z różną zabudową ścian

Szklane panele w konstrukcji Zadaszenie cube

Drewniane panele w konstrukcji Zadaszenie mocowane do balkonu

Pionowe lamele w konstrukcji Taras z zadaszeniem

Drewniana ściana w konstrukcji Zadaszenie wiata narzędziowa

Więcej informacji również w sekcji Blog