Zadaszenie tarasu

Zadaszenie wiata narzędziowa

Wśród realizowanych przez nas projektów przeważają tarasy. Zadaszenie tarasu jest bowiem ważnym elementem aranżacji domu i ogrodu, które zwiększa funkcjonalność, a tym samym wartość posesji. Dodatkowo odpowiednio dobrane do otoczenia i bryły budynku odmładza wizerunek posesji.

Tymczasem ta realizacja pokazuje, że budynki gospodarcze i wiaty drewniane też mogą być eleganckie i nowoczesne.  Jak widać ta konstrukcja jest najlepszym przykładem.

zadaszenie wiata narzedziowa z pionowymi deskami
zadaszenie wiata narzędziowa schowek

To zadaszenie wiata narzędziowa przy do domu. Zlokalizowana jest przy bocznych drzwiach wejściowych do garażu, co miało względy praktyczne. W ten sposób stała się przedłużeniem wnętrza, gdzie właściciel może przechowywać dodatkowe urządzenia i sprzęty, nie zabierając przestrzeni na samochód. Dzięki temu przechowywanie opon, rowerów czy kosiarki nie zabiera już cennego miejsca w garażu.

Konstrukcja zadaszenia wiaty narzędziowej nowoczesnej wykonana jest z drewna. Szkielet  z desek w jasnym, złotym kolorze dębu. Frontowa część całkowicie zabudowana. Po bokach drewniane osłony zajmują ok. 40% ich długości. Tak powstałe zadaszenie wiata narzędziowa z pionowymi deskami chroni przestrzeń przed deszczem oraz wiatrem, zwiększając funkcjonalność schowka na narzędzia.

zadaszenie wiata narzędziowa nowoczesna
zadaszenie wiata narzędziowa

Zadaszenie wiata narzędziowa, dlaczego dach ze szkła?

Od góry mleczne szkło hartowane to wypełnienie zadaszenia. Wiata narzędziowa nowoczesna zyskała lekkiego i eleganckiego charakteru. Wkomponowana w bryłę budynku.

Taki dach wpływa też na praktyczną stronę zadaszenia wiaty narzędziowej. Schowek jest przestronny i rozjaśniony naturalnym światłem, co pozwala zmniejszyć zużycie prądu. Dlatego w sezonie zimowym rozświetla wnętrze. Istotny element zabudowy to pełna drewniana ściana złożona z desek świerkowych połączonych na pióro wpust. Deski ułożone pionowo nawiązują do wybudowanego obok zadaszenia tarasu. 

Zadaszenie ma pionowe lamele obrotowe i  jest od tylnej części posesji z widokiem na ogród.

Konstrukcja z pionowymi lamelami z tej posesji Zadaszenie pergoli z lamelami

Tak oto powstała wygodna zabudowa, która poza swoją funkcjonalną stroną może pochwalić się także estetyką i elegancją wykonania. Ale to nie koniec. Właściciele posesji zamówili również zadaszenie nad wejście do domu. Konstrukcja nawiązuje do pozostałych zadaszeń. Konstrukcja Daszek nad drzwi domu cieszy na równi z pozostałymi elementami małej architektury ogrodowej na tej posesji.