Zadaszenie tarasu

Zadaszenie nad drzwi

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Dlatego właściciele tej nieruchomości zadbali, aby ich gości witał nie tylko przepiękny widok gór. Zadaszenie nad drzwi wejściowe dodało nowoczesnemu budynkowi elegancji i szyku. Sprawiło, że zwyczajna, funkcjonalna część zabudowy stała się prawdziwą perełką aranżacji.

Jednocześnie, chcąc ograniczyć inwestycję, wybrali minimalistyczną opcję z wykorzystaniem niewielkiej ilości materiałów. Finalnie okazało się, że nawet najtańsze zadaszenie tarasu potrafi ozdobić posesję,. Stanowi ciekawe wykończenie domu, a także podnosi funkcjonalność.

zadaszenie nad drzwi ze szkłem
zadaszenie nad drzwiami

Szkielet konstrukcji powstał z drewna w intensywnym kolorze czekoladowego mahoniu. Gładkie wykończenie bez silnie uwidocznionych sęków nadało zabudowie nowoczesnego charakteru oraz wizualnej lekkości. Proste belki wydłużone do samego podłoża stanowią ważny element dekoracyjny tego minimalistycznego zadaszenia nad drzwi z drewna.

Integralną częścią zabudowy jest także balustrada przy schodach. Zadaszenie nad drzwi z balustradą wykonane z drewna w tym samym kolorze jest spójną konstrukcją, która podnosi walory estetyczne.

Zadaszenie nad drzwi ze szkłem – stal i szkło

Aby zachować minimalistyczny charakter zabudowy, belki konstrukcji uzupełniliśmy przezroczystym szkłem hartowanym. Elementy umieściliśmy w dachu oraz w balustradzie, zapewniając maksymalną ochronę. Zadaszenie nad drzwi ze szkłem jest całkowicie bezpieczne. Hartowany surowiec trwały i wytrzymały. Wysokojakościowy materiał jest również odporny na zarysowania, a łatwość czyszczenia sprawia, że utrzymanie eleganckiego wyglądu jest bezproblemowe.

zadaszenie nad drzwi z drewna

Podobne zastosowanie ma ta konstrukcja Zadaszenie ganek nad drzwi

Zadaszenie nad drzwi do domu było tylko jedną częścią realizacji. Drugim elementem była podobna zabudowa nad boczne wejście zlokalizowane na dolnej kondygnacji i prowadzące do osobnych pomieszczeń. Aby osiągnąć spójność, to zadaszenie nad drzwi wykonane z belek w takim samym kolorze, co pierwsza zabudowa. Dach pokryty został również przezroczystym szkłem hartowanym. Podobnie jak w przypadku pierwszego zadaszenia nad drzwi wejściowe daje to doskonałą ochronę przed deszczem i śniegiem.

Nowym elementem w tym rozwiązaniu są metalowe drążki, które sprawiają, że to zadaszenie nad drzwi do domu jest nowoczesne. Poziome elementy tworzące drabinkę rozjaśniają także ciemną barwę mahoniowych belek.

Zadaszenie nad drzwi ze szkłem chroni przed deszczem, co jest funkcjonalną stroną tego rozwiązania.

zadaszenie nad drzwi do domu
zadaszenie nad drzwi

Ciekawy akcentem jest także mocowanie zadaszenia tarasu. Użyta wytrzymała linkę, która podtrzymuje konstrukcję z jednej strony. Dzięki temu zostawiliśmy jeden bok otwarty, zwiększając przestrzeń przed wejściem. Pełne zadaszenie nad drzwi z drewna byłoby zbyt wąskie i niefunkcjonalne. Mocowanie zadaszenia tarasu w ten sposób rozwiązało ten problem.

Obie zabudowy tworzą spójną całość. Zwiększają funkcjonalność i sprawiają, że zwykłe wejście do domu stało się unikatowe.